Kajdanki

i

Autor: Canva.com

Mężczyzna postrzelony przez wrocławskich policjantów aresztowany. Wcześniej rzucił się na nich z nożem

2021-01-08 12:25

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 28-letni obywatel Ukrainy, który we wtorek w nocy rzucił się z nożem na wrocławskich policjantów. Napastnik został postrzelony przez funkcjonariuszy i z raną nogi oraz ręki trafił do szpitala. Za czynną napaść na funkcjonariusza i zranienie swojego współlokatora grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z hosteli pracowniczych na terenie wrocławskiej Leśnicy. Mieszkający w hostelu 28-letni obywatel Ukrainy zaatakował swojego współlokatora, raniąc go w okolicach głowy. Gdy wezwani na miejsce policjanci próbowali zatrzymać agresywnego 28-latka, ten ruszył na nich z dużym nożem w ręku. Ponieważ nie reagował na wezwania do uspokojenia się i odrzucenia noża, funkcjonariusze sięgnęli po bron i postrzelili 28-latka.

Ukrainiec został ranny w nogę oraz rękę. Po opatrzeniu na miejscu został przewieziony do szpitala. Według wstępnych ustaleń, użycie broni palnej przez policjantów było w tej sytuacji uzasadnione.

CZYTAJ WIĘCEJ: We wrocławskim hostelu padły STRZAŁY! Mężczyzna rzucił się z nożem na policjantów

W czwartek zatrzymany mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty i decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

- 28-letni obywatel Ukrainy odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy oraz uszkodzenie ciała innego z lokatorów hostelu – informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Mężczyzna po czynnościach w szpitalu został doprowadzony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Zatrzymanemu 28-latkowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu