W centrum Wrocławia rozpoczęła się budowa nowego osiedla

i

Autor: pixabay.com

Mieszkanie Plus: W centrum Wrocławia rozpoczęła się budowa nowego osiedla

2021-07-20 12:02

W centrum Wrocławia powstanie nowe osiedle. W ośmiu budynkach, które zostaną wybudowane w rejonie ulic Kolejowej, Grabiszyńskiej i Tęczowej, znajdzie się 469 mieszkań. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

We Wrocławiu rozpoczęła się budowa osiedla Nowa Kolejowa. 8 budynków stanie na trzyhektarowej działce w rejonie ulic Kolejowej, Grabiszyńskiej i Tęczowej. W nowo wybudowanych blokach znajdzie się 469 mieszkań - w większość będą to lokale dwu- i trzypokojowe. W planach jest też 6 lokali użytkowych budynkach, z czego jeden zostanie przeznaczony na przedszkole. Jak informuje PAP, osiedle ma powstać w ciągu 26 miesięcy. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

ZOBACZ TEŻ: Mieszkanie Plus we Wrocławiu. Na Zakrzowie powstanie nowe osiedle [WIZUALIZACJE]

Jak podał w komunikacie PFR Nieruchomości, projekt Nowa Kolejowa to kolejna inwestycja spółki PFR Nieruchomości w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, która została uruchomiona w bieżącym roku na terenie Dolnego Śląska. W Wałbrzychu powstało już 215 mieszkań. W Oławie przy ul. Paderewskiego trwa budowa 144 mieszkań. Rozpoczęła się też realizacja inwestycji w Zgorzelcu, gdzie powstaje 221 mieszkań.

Nowa wrocławska rzeźba przy alei Dębowej