Nowa rzeźba we Wrocławiu zawisła między dwoma budynkami

i

Autor: Tomasz Golla

Nowa rzeźba we Wrocławiu zawisła między dwoma budynkami [ZDJĘCIA]

2021-07-15 12:19

Pierwsza we Wrocławiu rzeźba światowej sławy artysty Jerzego Kędziory zawisła między budynkami na osiedlu Aleja Dębowa 17-19. Rzeźba zatytułowana „Napinająca linę” ukazuje kobietę balansującą na linie pomiędzy dwoma domami. Dzieło jest dostępne dla wszystkich.

Na nowym osiedlu u zbiegu ul. Ślężnej i al. Dębów pojawiła się pierwsza we Wrocławiu rzeźba światowej sławy artysty Jerzego Kędziory. Balansująca na linie kobieta zawisła pomiędzy dwoma budynkami i można ją podziwiać bez żadnych ograniczeń.

„Napinająca linę” jest jedną z cyklu rzeźb „balansujących”, który przyniósł Jerzemu Kędziorze światową popularność. Wykorzystując prawa fizyki, artysta ukazał nowy kierunek w rzeźbie, sprawiając, że na pozór ciężkie i statyczne formy stały się ulotnymi przedstawieniami.

Rzeźby Jerzego Kędziory są rozpoznawalne na całym świecie. Dzieła artysty były eksponowane na prestiżowych wystawach, m.in. w Miami, Palm Beach, Abu Dhabi, Dubaju, Londynie, Berlinie, Lourdes, Wenecji czy Madrycie. Kędziora jest też laureatem wielu nagród i wielokrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Nowa wrocławska rzeźba przy alei Dębowej