Mieszkanie Plus we Wrocławiu. Zobacz, gdzie powstanie nowe osiedle!

2019-10-10 11:42
Mieszkanie Plus w Lublinie
Autor: pixabay.com/MichaelGaida

We Wrocławiu przy ul. Zatorskiej powstanie ponad 1100 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Trwa konkurs architektoniczno-urbanistyczny na projekt nowego osiedla.

Ponad 1100 mieszkań w ramach projektu Mieszkanie Plus powstanie przy ul. Zatorskiej we Wrocławiu. 7 października rozpoczął się konkurs architektoniczno-urbanistyczny na projekt nowego osiedla. Zwycięski projekt poznamy pod koniec marca 2020 roku.

- Formuła konkursowa pozwoli wybrać najlepszy sposób zagospodarowania tego osiedla - mówi wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak. - Bardzo ważna jest komunikacja, niedaleko jest dworzec kolejowy, drogi, szkoła. To jest bardzo istotne w realizacji programu Mieszkanie Plus - nie tylko liczba, ale także jakość.

Przy ul. Zatorskiej ma powstać osiedle z 3- lub 4-piętrowymi budynkami, w których znajdą się minimum 1102 mieszkania i lokale usługowe na parterach. Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji 648 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 641 miejsc naziemnych. Na terenie osiedla przewidziany jest także plac zabaw dla dzieci i tereny zielone. W promieniu kilometra od planowanego osiedla znajdują się sklepy, apteka, poczta, przychodnia, przedszkole i szkoła podstawowa.

To niejedyna inwestycja realizowana w ramach programu Mieszkanie Plus we Wrocławiu. Kolejne 3 osiedla powstaną przy ul. Kolejowej, Hermanowskiej i Białowieskiej. Łącznie w tych trzech lokalizacjach na najemców będzie czekało 1,5 tys. mieszkań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE