Wąż zbożowy przeraził mieszkankę Legnicy

i

Autor: Straż Miejska w Legnicy

Wąż zbożowy przeraził mieszkankę Legnicy. 1,5-metrowy gad wił się na półce z kosmetykami!

2021-04-21 13:18

Przerażającego odkrycia dokonała w środę w swojej łazience mieszkanka Legnicy. Na półce z kosmetykami kobieta znalazła żywego, ponad 1,5-metrowego węża. Na miejsce wysłano Patrol Specjalistyczno-Interwencyjny, który odłowił gada. Jak się okazało, był to wąż zbożowy.

Chwile grozy przeżyła w środę (21 kwietnia) lokatorka jednego z mieszkań przy ul. Gwiezdnej w Legnicy. W pewnym momencie kobieta usłyszała hałas dochodzący z łazienki. Zaciekawiona zajrzała do pomieszczenia i jej oczom ukazał się przerażający widok. Na półce z kosmetykami wił się ponad 1,5-metrowy wąż. Wystraszona kobieta natychmiast powiadomiła o nietypowym znalezisku strażaków, a ci przekazali zgłoszenie Straży Miejskiej.

Na miejsce wysłano Patrol Specjalistyczno-Interwencyjny, który schwytał zabłąkanego gada. Jak się okazało był to wąż zbożowy, mierzący ponad 1,5 m długości. Wąż prawdopodobnie uciekł z czyjejś hodowli. 

Jak informuje Radio Wrocław, do czasu odnalezienie właściciela gada, wężem zaopiekował się jeden z legnickich strażników miejskich, który hobbystycznie zajmuje się hodowlą węży.

AKTUALIZACJA

W czwartek legnicka Straż Miejska poinformowała, że odnaleziono właściciela węża. Mężczyzna został ukarany mandatem za niezachowanie nakazanych środków ostrożności.

Półżywy pies odebrany właścicielom