Wąż zbożowy przeraził mieszkankę Legnicy. 1,5-metrowy gad wił się na półce z kosmetykami!

2021-04-21 13:18 mar
Wąż zbożowy przeraził mieszkankę Legnicy
Autor: Straż Miejska w Legnicy

Przerażającego odkrycia dokonała w środę w swojej łazience mieszkanka Legnicy. Na półce z kosmetykami kobieta znalazła żywego, ponad 1,5-metrowego węża. Na miejsce wysłano Patrol Specjalistyczno-Interwencyjny, który odłowił gada. Jak się okazało, był to wąż zbożowy.

Chwile grozy przeżyła w środę (21 kwietnia) lokatorka jednego z mieszkań przy ul. Gwiezdnej w Legnicy. W pewnym momencie kobieta usłyszała hałas dochodzący z łazienki. Zaciekawiona zajrzała do pomieszczenia i jej oczom ukazał się przerażający widok. Na półce z kosmetykami wił się ponad 1,5-metrowy wąż. Wystraszona kobieta natychmiast powiadomiła o nietypowym znalezisku strażaków, a ci przekazali zgłoszenie Straży Miejskiej.

Na miejsce wysłano Patrol Specjalistyczno-Interwencyjny, który schwytał zabłąkanego gada. Jak się okazało był to wąż zbożowy, mierzący ponad 1,5 m długości. Wąż prawdopodobnie uciekł z czyjejś hodowli. 

Jak informuje Radio Wrocław, do czasu odnalezienie właściciela gada, wężem zaopiekował się jeden z legnickich strażników miejskich, który hobbystycznie zajmuje się hodowlą węży.

AKTUALIZACJA

W czwartek legnicka Straż Miejska poinformowała, że odnaleziono właściciela węża. Mężczyzna został ukarany mandatem za niezachowanie nakazanych środków ostrożności.

Półżywy pies odebrany właścicielom
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE