Pościg za skuterem Milicz

i

Autor: Dolnośląska policja

Milicz. Policyjny pościg za skuterem. Za kierownicą siedział… 13-latek

2021-09-23 11:31

Kierowca skutera nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec policjantom z Milicza. Po pościgu został zatrzymany. Wtedy okazało się, że za kierownicą siedział… 13-latek, który nie miał uprawnień do kierowania motorowerem. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Kilka dni temu policjanci z milickiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli motorowerzystę jadącego między miejscowościami Kolęda i Bartniki pod Miliczem. Funkcjonariusze jadąc oznakowanym radiowozem włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, a następnie dali kierującemu polecenie do zatrzymania się. - Ten jednak nie zareagował na to i kontynuował jazdę próbując uciec policjantom. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po chwili został zatrzymany - mówi podkom. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

Takiego komisariatu jeszcze nie było. Zobacz jak budują jednostkę w Prochowicach

Jak się okazało, za kierownicą siedział 13-letni chłopiec, mieszkaniec jednej z okolicznych wiosek. Nastolatek nie miał wymaganych uprawnień do kierowania motorowerem. - Policjanci ustalili, że chłopiec zabrał pojazd bez zgody rodziców, a widząc funkcjonariuszy postanowił uciec z obawy przed konsekwencjami swojego zachowania - dodał Jabłoński.

Po wykonaniu przez mundurowych czynności służbowych, 13-latek wraz z motorowerem zostali przekazani rodzicom. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.

QUIZ. Starówki w polskich miastach. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 15
Pierwsze zdjęcie na rozgrzewkę. Widzimy na nim starówkę
Wrocław Rynek Starówka