Brytyjska mutacja koronawirusa uderza w Polskę! Potwierdzono kolejny przypadek. Będzie gorzej?!

2021-01-27 11:27 bw
Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o drugiej osobie z Polski zakażonej brytyjską mutacją koronawirusa. To nauczycielka z Wrocławia! Już pojawiły się głosy, że kwestią czasu jest, aż tego typu zakażeń będzie więcej. Wygląda na to, że walka z COVID-19 może jeszcze długo potrwać i być trudniejsza, niż wszystkim mogło się wydawać.

Brytyjska mutacja koronawirusa uderza w Polskę! Potwierdzono kolejny przypadek

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w środę (27 stycznia), że w Polsce potwierdzono drugi przypadek zakażenia brytyjską odmianą koronawirusa. To nauczycielka pochodząca z Wrocławia. Już pojawiły się spekulacje, że to dopiero początek, a sytuacja z tego typu zakażeniami może się z dnia na dzień pogarszać. Eksperci apelują o zachowanie spokoju. Tymczasem Niedzielski zapowiedział, że Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej przeprowadzą kontrolę w tej sprawie, skoro zakażoną jest nauczycielka. Brytyjska mutacja koronawirusa traktowana jest jako ta z "wyższa zakaźnością" niż dotychczasowy COVID. "Ta informacja nas nie zaskakuje w żaden sposób, bo trudno przypuszczać, żeby wirus, który już powszechnie jest odkrywany w różnych krajach w Europie, nie był obecny w Polsce. Granice nie są barierą dla wirusa, więc to raczej potwierdzenie hipotezy, że on tu już jest obecny od jakiegoś czasu", mówi Niedzielski, cytowany przez PAP. 

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce