Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

i

Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

Brytyjska mutacja koronawirusa uderza w Polskę! Potwierdzono kolejny przypadek. Będzie gorzej?!

2021-01-27 11:27

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o drugiej osobie z Polski zakażonej brytyjską mutacją koronawirusa. To nauczycielka z Wrocławia! Już pojawiły się głosy, że kwestią czasu jest, aż tego typu zakażeń będzie więcej. Wygląda na to, że walka z COVID-19 może jeszcze długo potrwać i być trudniejsza, niż wszystkim mogło się wydawać.

Brytyjska mutacja koronawirusa uderza w Polskę! Potwierdzono kolejny przypadek

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w środę (27 stycznia), że w Polsce potwierdzono drugi przypadek zakażenia brytyjską odmianą koronawirusa. To nauczycielka pochodząca z Wrocławia. Już pojawiły się spekulacje, że to dopiero początek, a sytuacja z tego typu zakażeniami może się z dnia na dzień pogarszać. Eksperci apelują o zachowanie spokoju. Tymczasem Niedzielski zapowiedział, że Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej przeprowadzą kontrolę w tej sprawie, skoro zakażoną jest nauczycielka. Brytyjska mutacja koronawirusa traktowana jest jako ta z "wyższa zakaźnością" niż dotychczasowy COVID. "Ta informacja nas nie zaskakuje w żaden sposób, bo trudno przypuszczać, żeby wirus, który już powszechnie jest odkrywany w różnych krajach w Europie, nie był obecny w Polsce. Granice nie są barierą dla wirusa, więc to raczej potwierdzenie hipotezy, że on tu już jest obecny od jakiegoś czasu", mówi Niedzielski, cytowany przez PAP. 

Sonda
Czy boisz się, że się zarazisz koronawirusem?
Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce