Mistrzostwa Europy w tańcach standardowych za nami [GALERIA]

2016-05-15 13:26

Najlepsi okazali się Rosjanie: para Dimitrij Żarkow i Olga Kulikowa zostali mistrzami Europy w Tańcach Standardowych.

Rosyjska para była faworytem od samego początku. Dimitrij i Olga to bowiem aktualni mistrzowie świata i liderzy światowego rankingu.

W Hali Stulecia potwierdzili światową dominację i za każdy taniec otrzymywali najwyższe noty. W ich wykonaniu mogliśmy podziwiać walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, fokstrota i quickstepa.

W finale znalazło się 6 par. Na drugim miejscu uplasowali się Litwini Evaldasa Sodeika i Ieva Zukauskaite. Na najniższym stopniu podium stanęła inna litewska para Vaidotas Lacitis i Veronika Golodnewa.

Każdy z sędziów oceniał inny aspekt tańca. Jeden sprawdzał technikę, drugi choreografie, a kolejni przeżywanie muzyki i taniec w parze.

Polskie pary

Reprezentanci Polski Giuseppe Longarini oraz Katarzyna Kapral zakwalifikowali się do półfinału, gdzie zajęli 11. miejsce.

Druga Polska para Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz nie przeszła ćwierćfinału, kończąc rywalizację na 18. miejscu.

Podczas wydarzenia przeprowadzono również rywalizację w tańcach latynoamerykańskich oraz turniej młodzieży w dwóch stylach. W tańcach standardowych w kategorii do 21 lat drugie miejsce zajęła wrocławska para: Dawid Kozów oraz Karolina Kozów.

Zawody były największą impreza taneczną w tym roku w Polsce. Była to również impreza testowa przed przyszłorocznymi Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, na których zobaczymy zarówno tańce standardowe, jak i latynoamerykańskie.