lądował śmigłowiec LPR

19-latek spadł z wieży widokowej. Koszmar pod Wrocławiem

2023-02-23 12:42

Koszmarne zdarzenie w Kotowicach w gminie Siechnice pod Wrocławiem. Z wieży widokowej położonej nad Odrą spadł młody, 19-letni mężczyzna. Upadek z bardzo dużej wysokości skończył się tragicznie – poszkodowany w ciężkim stanie, z wieloma obrażeniami, trafił do szpitala.

Kotowice. Młody mężczyzna spadł z wieży widokowej 

Wieża widokowa w Kotowicach, w gminie Siechnice pod Wrocławiem, znajduje się w bardzo urokliwym miejscu. W pobliżu płynie Odra, a dookoła nie brakuje zieleni i lasów. W tej pięknej scenerii w środę, 22 lutego, po godzinie 17, rozegrał się prawdziwy koszmar. Właśnie wtedy służby ratunkowe zostały powiadomione o tym, że z wieży, która ma 40 metrów wysokości, spadł młody, 19-letni mężczyzna. Na razie nie jest pewne, na jakiej wysokości doszło do dramatu, mogło to być nawet około 25 metrów.

Na miejsce natychmiast ruszyło kilka zastępów straży pożarnej, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy najpierw udzieli pomocy poszkodowanemu na miejscu zdarzenia, a następnie – gdy jego stan został ustabilizowany – trafił on na pokład śmigłowca LPR, który zabrał go na oddział ratunkowy jednego z wrocławskich szpitali.

Mężczyzna był w ciężkim stanie. Doznał wielu złamań oraz obrażeń wielonarządowych. - Z najnowszych ustaleń wynika, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział nam w czwartek (23 lutego) mł. asp. Rafał Jarząb z wrocławskiej policji.

Mundurowi wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do niego bez udziału osób trzecich. 

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu olawa24.pl

Wrocław. Akcja poszukiwawcza 24-letniego Bartosza