Moda Wrocławia

i

Autor: Zbigniew Nowak/Nie-zapomniany Wrocław/facebook.com Moda Wrocławia

Możesz zostać modelką mody PRL. Na pokazie mogą być też zaprezentowane Twoje ubrania [AUDIO]

2016-04-11 11:29

Zgłosić się może każdy. Bez względu na wygląd. Poszukiwani są też chętni do pokazania swoich stylizacji z wykorzystaniem ciuchów z czasów PRL-u.

Poszukuje Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Cel: pokaz mody szykowany na Noc Muzeów, który ma być przedsmakiem wystawy "Modna i już! Moda w PRL", największej tego typu w Polsce.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu ma już ubrania z tego okresu, ale ich nie można nosić. Teraz szukają takich, które zostaną wykorzystane w pokazie. Będzie można więc wystąpić w swoich "oldschoolowych" ciuchach. Ci, którzy takich nie mają, a chcą być modelkami czy modelami, zaprezentują rzeczy, które dostarczają inni.

- Można przynosić to, co się po prostu posiada. Może niektóre osoby mają takie ubiory, które po prostu zachowały. Może mają do nich sentyment, przechowują je w babcinych szafach. To może być wszystko: sukienki, spodnie, akcesoria, torebki z tamtego czasu - opowiada Anna Kowalów z Muzeum Narodowego we Wrocławiu. 

Pracownicy muzeum czekają na zgłoszenia do piątku, 15 kwietnia.

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 kwietnia

i

Autor: Muzeum Narodowe/http://www.mnwr.art.pl/ Zgłoszenia są przyjmowane do 15 kwietnia

PRL znów na ulicach

Jednak ubrana z czasów PRL nie muszą leżeć w szafie, ponieważ teraz są znów modne. 

- W naszej modzie znowu są widoczne klimaty boho, hippisowskie, czyli spodnie dzwony, kolorowa moda, która wtedy była odpowiedzią na szare ulice - tłumaczy Katarzyna Sekscińska, stylistka.

W makijażu niewiele trendów z dawnych lat jest jednak obecnie modnych. Jednym z nich jest czarna kreska na oku i czerwone usta. 

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Cud na Dolnym Śląsku! Hostia z tkankami ludzkiego serca w kościele w Legnicy!​