Tropikalne upały na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

Na Dolny Śląsk wracają upały. IMGW ostrzega! [ALERT POGODOWY]

2021-07-13 8:57

Nad Dolny Śląsk znów nadciąga fala upałów. Już we wtorek temperatura przekroczy 30 st. C i utrzyma się na tym poziomie co najmniej przez kilka kolejnych dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami na Dolnym Śląsku.

Upały na Dolnym Śląsku zaczną się już we wtorek (13 lipca). Synoptycy przewidują, że już dzisiaj temperatura przekroczy 30 st. C, a w niektórych miejscach termometry mogą wskazać nawet 33 st. C. W nocy temperatura nie powinna spaść poniżej 18-20 st. C. W kolejnych dniach ma być równie ciepło.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami. Ostrzeżenie obowiązuje na przeważającej części województwa dolnośląskiego od wtorku (13 lipca) do środy (14 lipca). Synoptycy IMGW nie wykluczają jednak, że ostrzeżenie zostanie przedłużone do końca tygodnia.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Upał we Wrocławiu