Na Dolnym Śląsku powstanie rowerowa autostrada

i

Autor: pixabay.com

Na Dolnym Śląsku powstanie rowerowa autostrada. Zobacz, którędy będzie przebiegać [MAPA]

2020-09-16 8:32

Dolnośląska Autostrada Rowerowa będzie miała ponad pół tysiąca kilometrów długości i malowniczy przebieg. Dolnośląscy samorządowcy i przedstawiciele instytucji zaangażowanych w projekt podpisali list intencyjny, dzięki któremu już wkrótce będzie można wygodnie zwiedzać Dolny Śląsk na rowerze.

Już wkrótce na Dolnym Śląsku ma powstać autostrada rowerowa. Dolnośląska Autostrada Rowerowa ma mieć ponad pół tysiąca kilometrów długości

- Dzięki porozumieniu między województwem, samorządami i instytucjami państwowymi zrealizujemy inwestycję, która ustanowi nowe standardy budowy tras rowerowych - zapowiada marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. - Wytyczne określone przez Instytut Rozwoju Terytorialnego pozwolą wybudować ścieżki bezpieczne, dobrze oznakowane i solidnie wykonane. Dzięki rozmowom i zawartemu porozumieniu elementy tras budowane przez poszczególne samorządy będą łączyć się w całość.

Dolnośląska Autostrada Rowerowa

i

Autor: UMWD

Partnerami przedsięwzięcia, oprócz dolnośląskich samorządów, są Wody Polskie, PKP S.A., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Lasy Państwowe, czyli instytucje, które są w części właścicielami działek przez które będzie przebiegać Dolnośląska Autostrada Rowerowa. Samorządy będą odpowiedzialne w szczególności za zapewnienie wkładu własnego do finansowania, wybór wykonawców projektu i robót budowlanych, a także późniejsze utrzymanie nowej infrastruktury.

Labirynt pod Wrocławiem.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE