Mężczyzna dostał trzy lata więzienia

i

Autor: dolnoslaska.policja.gov.pl Mężczyzna dostał trzy lata więzienia

Na dworcu we Wrocławiu zatrzymali człowieka poszukiwanego przez 10 lat [WIDEO]

2016-03-01 14:06

Za mężczyzną były wystawione trzy listy gończe. Jednak był on na tyle sprytny, że często zmieniał miejsca pobytu i przedstawiał się nie swoimi imieniem i nazwiskiem.

49-latka udało się wytropić funkcjonariuszom Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mieli informacje, że poszukiwany jedzie pociągiem do Wrocławia. Zatrzymali go od razu po tym jak wysiadł z Pendolino.

Zaskoczony przez policję

Mężczyzna przez 10 lat skutecznie uciekał przed policją. Często się przeprowadzał. Ukrywał prawdziwe imię i nazwisko. Dlatego w chwili zatrzymania był kompletnie zaskoczony i zupełnie nie stawiał oporu.

Spędzi trzy lata więzienia

49-latek był poszukiwany na podstawie trzech niezależnych listów gończych: za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu na znaczną szkodę majątkową, przeciwko wiarygodności dokumentów i przeciwko mieniu. 

- Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyki orzekł dla niego karę pozbawienia wolności w wymiarze trzech lat pozbawienia wolności za to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na kwotę ponad 2,2 milionów złotych, przyczynił się do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.  - wyjaśnia Krzysztof Zaporowski z wrocławskiej policji.

Zobacz film z doprowadzenia mężczyzny do komendy policji:

Zatrzymanych jest więcej

To kolejny w ostatnim czasie groźny przestępca wytropiony przez wrocławskich policjantów. Kilkanaście dni temu znaleźli mężczyznę, który od ponad dziewięciu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był podejrzany o działania w grupie przestępczej zajmującej się obrotem paliw. Skarb państwa stracił przez niego przynajmniej 15 milionów złotych.

Czytaj także: Dwa tramwaje zderzyły się w centrum Wrocławia. Policja szuka przyczyn wypadku [AKTUALIZACJA, WIDEO, GALERIA, AUDIO]