Na liczniku miał ponad 120 km/h. Stracił prawo jazdy, zanim zdążył je odzyskać!

2020-07-10 17:25 mar
Stracił prawo jazdy, zanim zdążył je odzyskać
Autor: materiały policji

O blisko 73 km/godz. przekroczył dopuszczalną prędkość kierowca mercedesa zatrzymany we Wrocławiu przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jak się okazało, mężczyzna nie zdążył odebrać jeszcze prawa jazdy po tym, jak w ubiegłym roku zabrano mu je za zbyt szybką jazdę. Teraz dokument pozostanie w urzędzie na dłużej.

Prawie 123 km/godz. miał na liczniku kierowca mercedesa zatrzymany przez dolnośląskich inspektów ITD na al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/godz., mężczyzna jechał z prędkością ponad dwukrotnie wyższą. Jakby tego było mało, podczas brawurowej jazdy rozmawiał przez telefon.

Pędził mercedesem 140 km/h

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma przy sobie prawa jazdy. Okazało się, że nie odebrał jeszcze dokumentu z urzędu po tym, jak w październiku 2019 r. zabrano mu prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. W najbliższym czasie również nie uda mu się go odebrać, gdyż prawo jazdy zostanie mu zatrzymane po raz kolejny.

Stracił prawo jazdy, zanim zdążył je odzyskać
Autor: ITD

Inspektorzy ukarali pirata drogowego mandatem oraz 15 punktami karnymi. Po zsumowaniu z wcześniej już uzbieranymi, okazało się, że kierowca przekroczył dopuszczalną prawem ilość punktów karnych.