Nad Wrocławiem krąży rządowy samolot

i

Autor: Silar/Wikipedia

Nad Wrocławiem krąży rządowy samolot! Co się dzieje?

2020-10-22 13:04

W czwartek przed południem nad lotniskiem we Wrocławiu pojawił się rządowy Boeing 737. Samolot już od blisko dwóch godzin krąży nad miastem. Dlaczego nie ląduje, tylko cały czas lata w kółko? Takie pytania zadają sobie wrocławianie, którzy zwrócili uwagę na dziwnie zachowujący się samolot.

Rządowy Boeing 737 pojawił się w czwartek przed południem nad Wrocławiem i niemal od razu zwrócił uwagę swoim dziwnym zachowaniem. Samolot już od blisko 2 godzin krąży nad miastem, latając bez przerwy w kółko. Jak udało nam się ustalić, przyczyną nietypowego zachowania rządowego Boeinga nie jest żadna awaria czy problemy na lotnisku, lecz organizowane przez wojsko ćwiczenia. Jak informują przedstawiciele lotniska we Wrocławiu, załoga samolotu wykonuje rutynowe zadania ćwiczeniowe.

Nad Wrocławiem krąży rządowy samolot

i

Autor: flightradar24.com

Samolot, który lata nad Wrocławiem to Boeing 737-800 NG Polskich Sił Powietrznych. Na ogonie maszyny w biało-czerwonych barwach namalowany jest wizerunek Józefa Piłsudskiego i taką też nazwę nosi samolot.

Boeing 737-800 NG "Józef Piłsudski" został wyprodukowany w 2017 roku, a od 2019 roku wozi najważniejsze osoby w państwie.

Najdroższe samochody świata | ESKA XD - Prosto z salonu #7