Wrocławski hotel przekształcony w izolatorium dla pacjentów z koronawirusem

2020-10-21 14:53

Hotel Wieniawa we Wrocławiu ponownie został przekształcony w izolatorium dla pacjentów z koronawirusem. Będą tu trafiały osoby oczekujące na wynik testu oraz chorzy na COVID-19 z łagodnymi objawami. Dla pacjentów przygotowano 150 pokoi.

W Hotelu Wieniawa przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu ponownie zostało uruchomione izolatorium dla chorych na COVID-19. Dla pacjentów przygotowano 150 pokoi na 9 piętrach.

- We wtorek uzyskaliśmy pozytywną decyzję sanepidu odnośnie umiejscowienia w Hotelu Wieniawa izolatorium dla chorych na koronawirusa. Pierwsi chorzy mogą tu trafiać już od środy - wyjaśnia wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. - W izolatorium będą przebywać pacjenci bezobjawowi lub z lekkimi objawami. Działanie to ma odciążyć szpitale.

Do izolatorium będą mogły trafić osoby ze skierowaniem od lekarza lub Sanepidu. Na skierowanie takie mogą liczyć osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub chorzy na COVID-19 z łagodnymi objawami.

Izolatorium będzie obsługiwane przez Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Przygotowano w nim 150 pokoi, każdy z osobnym węzłem sanitarnym. Szpital zapewni opiekę medyczną, natomiast hotel przygotuje posiłki.

ZOBACZ TEŻ: Wieniawa: Za komuny ekskluzywny hotel, dziś izolatorium dla chorych na koronawirusa

Przypomnijmy, że Hotel Wieniawa został przekształcony w izolatorium już wiosną tego roku.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.