Sport taneczny to jedna z bardzo dynamicznie rozwijających się dyscyplin ostatnich lat

i

Autor: Ewelina Wąs Sport taneczny to jedna z bardzo dynamicznie rozwijających się dyscyplin ostatnich lat

Najlepsi tancerze świata zjadą do Wrocławia [WIDEO, AUDIO]

2016-05-10 11:22

Głośna muzyka, efekty wizualne i piękne balowe suknie. Na jeden dzień Hala Stulecia zamieni się w arenę zmagań Mistrzostw Europy w tańcach standardowych.

Impreza jest jednym z testów przed Igrzyskami Sportów Olimpijskich The World Games 2017. Panie w pięknych balowych sukniach i panowie we frakach będą tańczyć między innymi walca angielskiego, tango, czy quickstepa. 

- Zobaczymy najlepsze pary świata ponieważ finał Mistrzostw Świata to jednocześnie finał Mistrzostw Europy. Będą też pokazy mistrzów świata w rock'n'rollu. Jest to para polska. Będzie można obejrzeć również mistrzów świata w salsie, ponieważ podczas the World Games będą właśnie te dyscypliny i chcemy dać przedsmak tego wydarzenia. Imprezę będzie prowadzić nie kto inny jak sama pani Iwona Pavlović - opowiada Alicja Majewska, organizatorka wydarzenia. 

Mistrzostwa Europy w tańcach standardowych już 14 maja w Hali Stulecia.

Tancerz choćby chciał, to nie przytyje.

Choć dla naszego oka taniec wydaje się przyjemny to w rzeczywistości jest poprzedzony wielkim wysiłkiem. Może on być też świetnym sposobem na schudnięcie.

- Pracują na pewno mięśnie nóg, ud, łydki, mięśnie brzucha, wszystkie mięśnie okalające kręgosłup. One są mocne, ale jednocześnie elastyczne - tłumaczy Karina Nawrot, wicemistrzyni Europy.

- Taniec rozwija wszystkie mięśnie całego ciała. Ciężko jest nam przybierać na wadze, bo wydatek energetyczny jest tak duży - dodaje Andrzej Sadecki, wicemistrz Europy.

Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Rynair uruchamia nowe połączenia z wrocławskiego lotniska [AUDIO, ZDJĘCIA]​