Najrzadszy TYGRYS na świecie urodził się w ZOO we Wrocławiu! "Pierwszy w Polsce od 8 lat" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-07-23 14:03 Michał Górecki

Tygrys sumatrzański we wrocławskim zoo. Pracownicy nie szczędzą słów: "Sensacja w zoo Wrocław". Mała tygrysica jest córką Niemca i Angielki. Wrocławskie zoo ogłasza konkurs na imię, wybiorą je internauci.

Niesamowite narodziny we wrocławskim zoo! Mała tygrysica przyszła na świat 23 maja 2020 r. - To pierwszy osobnik, tego krytycznie zagrożonego gatunku, urodzony od 8 lat w Polsce - przekazują pracownicy zoo z Wrocławia.

Dwumiesięczna kotka wychodzi już na wybieg i - jak przekazuje biuro prasowe - pod czujnym okiem swojej matki Nuri poznaje świat. Zoo zapowiada, że wkrótce pojawi się konkurs na imię małej tygrysicy. Mają je wybrać internauci.

Niezwykle rzadki gatunek tygrysa we wrocławskim zoo!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Rodzicami małej tygrysicy są: 7-letnia Nuri, która przyjechała do Wrocławia w czerwcu 2015 r. z zoo w Paignton (Anglia) i 11-letni Tengah urodzony w zoo w Rheine (Niemcy), a mieszkający we Wrocławiu od maja 2010 r.

Niesamowite narodziny w zoo we Wrocławiu!

Opiekunka tygrysów - Beata Niewęgłowska - przekazuje, że poród był wyjątkowo rodzinny.  - Wydarzenie obserwował samiec. [...] Od tego czasu minęło prawie dwa miesiące i mała tygrysica wychodzi na spacery ze swoją matką, która opiekuje się nią troskliwie, więc zwiedzający mogą ją zobaczyć - mówi.

Imię dla małej kocicy wybiorą internauci. Wrocławskie zoo już teraz zapowiada konkurs, który ma się pojawić na social mediach. Gdyby kogoś nie przekonała rekomendacja pracowników zoo, biuro prasowe tak opisuję dwumiesięczną tygrysicę:

Jest jeszcze trochę nieporadna, ale to dodaje jej uroku, który rozmiękczy każde serce

Tygrysy Sumatrzańskie zagrożone wyginięciem

Według informacji przekazanych przez wrocławskie zoo, tygrysy giną m.in. w imię chińskiej medycyny.

[...] giną by stać się częścią pseudo medykamentów chińskiej medycyny. Każda część ich ciała uważana jest za lekarstwo, np. sproszkowany ogon ma leczyć nudności, maść z kamieni żółciowych zmęczenie oczu, a roztarty mózg trądzik. Hodowle zachowawcze to jedyna szansa na ich przetrwanie

Według szacunków, w naturze zostało ich już ok. 400- 500 sztuk. W samych ogrodach zoologicznych, na świecie żyje ich 272 osobniki. W samym 2019 r. urodziło się tylko 13 młodych.

Tomasz Ołdziejewski ze Sztutowa zbudował największy na świecie TITANIC Z BURSZTYNU! Jest rekord Guinessa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.