Premiera Złotych kropli już za dwa tygodnie

i

Autor: Ewelina Wąs Premiera "Złotych kropli" już za dwa tygodnie

Największa bajka animowana w Polsce powstała we Wrocławiu. Jej tworzenie trwało 15 lat! [WIDEO, AUDIO]

2016-05-18 19:20

Głosu bohaterom "Złotych kropli" użyczyli między innymi Cezary Pazura, Tomasz Kot, Maciej Stuhr czy Jerzy Kryszak. Film pojawi się w kinach w Dzień Dziecka.

- Film to historia rodzeństwa, Adasia i Anetki, którym choruje mama. To połączenie techniki mega nowoczesnej, czyli kreowania scenografii na bazie animacji komputerowej z techniką klasyczną animacji rysunkowej, gdzie każda postać jest rysowana ołówkiem - wyjaśnia Daniel Zduńczyk, twórca animacji.

Przyznaje on jednak, że największym problemem nie była sama praca twórcza, a znalezienie pieniędzy na zrobienie "Złotych kropli".

Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Maciej Stuhr: "Czuję, że też tworzyłem tę bajkę"

- Po raz pierwszy przy użyczaniu głosu czuję się również współtwórcą. To, czy powiem coś na śmiesznie czy na poważnie, uruchamiało wyobraźnię grafików - mówi Maciej Stuhr, który w filmie gra Znajdę.

Powód to specyficzny sposób pracy przy "Złotych kroplach".

- Jak już mieliśmy głosy, to znowu wróciliśmy do postaci, które modyfikowaliśmy pod wizerunek aktora, więc na przykład król grany przez Andrzeja Grabowskiego bardzo go przypomina.

Premierowy pokaz specjalny animacji odbędzie się w poniedziałek, 30 maja w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Do kin animacja wejdzie dwa dni później, w Dzień Dziecka.

Film wyreżyserowali Daniel Zduńczyk i Marcin Męczkowski.

i

Autor: Ewelina Wąs Film wyreżyserowali Daniel Zduńczyk i Marcin Męczkowski.

Zobacz zwiastun filmu:

Czytaj także: Zamieszki przed komisariatem, gdzie zmarł Igor S. Poleciały kamienie i race [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]​