Zieleniec zaprasza do doskonałej zabawy!

i

Autor: Zieleniec Ski Arena Zieleniec zaprasza do doskonałej zabawy!

Narty czy snowboard? A może... 7 najlepszych pomysłów na sezon zimowy!

2015-12-01 13:00

Choć pogoda za oknem ciągle nas rozpieszcza, to lada dzień przyjdzie nam przywitać wreszcie zimę. A wraz z nią – długo wyczekiwany sezon! Dziś podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać ten czas i prezentujemy garść pomysłów na przykładzie pięknego Zieleńca.

Drugiego takiego mikroklimatu na próżno szukać w całym kraju. Zieleniec to nie tylko jeden z największych ośrodków narciarskich w Sudetach, ale przede wszystkim nietuzinkowe miejsce, w którym warunki przypominają te panujące w Alpach. 

Co więcej, dzięki wyjątkowemu układowi ciśnieniowemu tutejszych mas powietrza ludzki organizm produkuje więcej czerwonych krwinek, co z kolei poprawia nam samopoczucie i wprawia nas w wyśmienity humor nawet wtedy, gdy w okolicy zdecydujemy się spędzić zaledwie kilka dni. A jakie atrakcje tam na nas czekają? Dziś podpowiadamy!

1. Klasyka dla każdego: narty

Zieleniec to nie tylko przepiękna okolica i zapierające dech w piersiach widoki, ale i trasy zjazdowe o różnym stopniu skomplikowania, gwarantujące świetną zabawę niezależnie od naszego poziomu zaawansowania. Zieleniec to także 24 wyciągi, 5 kolei kanapowych, w tym jednak kanapowo-gondolowa i przeszło 22 kilometry doskonale przygotowanych tras.

Nieważne, czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z górami, czy spędzamy tu każdy kolejny sezon – nie sposób się tutaj nudzić! Co więcej, miłośnicy zimowego szaleństwa jeszcze do 15 grudnia mogą skorzystać z karnetów, pozwalających na uzyskanie rabatu, który w większości przypadków wynosi nawet 20 procent. 

Dostępne są przy tym karnety dwu-, trzy-, cztero- i sześciodniowe, które są ważne przez 7 godzin. Szczegóły promocji dostępne są na stronie internetowej Zieleńca. Dodatkową korzyścią jest także możliwość skorzystania ze specjalnej oferty Free SKI, dzięki której nocujący minimum cztery noce w Zieleńcu narciarze, otrzymują darmowy karnet na wszystkie wyciągi! 

Swoje miejsce znajdą tutaj wszyscy wielbiciele jazdy na nartach

i

Autor: Zieleniec Ski Arena Swoje miejsce znajdą tutaj wszyscy wielbiciele jazdy na nartach

 

2. Snowboard, czyli mocny zastrzyk adrenaliny

Dostępne w Zieleńcu trasy zjazdowe świetnie nadają się nie tylko do uprawiania narciarstwa alpejskiego, ale także snowboardu - dostępna w kurorcie pełnowymiarowa rynna half pipe oraz snow park, który został przed tym sezonem zmodernizowany stanowią znakomitą odskocznię od tradycyjnych dwóch desek. Bardzo dobre oświetlenie stoków umożliwia natomiast szusowanie do późnego wieczora. Stoki są oczywiście regularnie dośnieżane i ratrakowane, a trasy i wyciągi tak rozlokowane, że bez ściągania deski z nóg można pokonać trasę z jednego końca Zieleńca na drugi. 

3. Biegówki: piesze wycieczki na nartach

Choć Zieleniec zasłynął jako świetna baza narciarska, to i amatorzy biegówek znajdą tu miejsce dla siebie. Niewątpliwą ich zaletą jest fakt, że nie potrzebujemy tutaj ani większych umiejętności, ani wieloletniego doświadczenia. Do tego pozwalają nam one utrzymać ciało w doskonałej formie, spalają kalorie skuteczniej niż pływanie czy gra w tenisa i pomagają ćwiczyć zmysł równowagi. To także świetny trening przed rozpoczęciem nauki klasycznego narciarstwa. 

Zlokalizowane w Zieleńcu trasy biegowe łączą się z tymi dostępnymi u naszych południowych sąsiadów, a dostać się do nich możemy jednym z zielenieckich wyciągów.

Zieleniec Ski Arena to stolica zimowego szaleństwa!

i

Autor: Zieleniec Ski Arena Zieleniec Ski Arena to stolica zimowego szaleństwa!

 

4. Do dzieła, czyli... nauka jazdy

Aby odwiedzić Zieleniec, nie musimy być od razu wytrawnymi narciarzami. Bez względu na to, czy przymierzamy się do biegówek, deski czy też zwykłych nart, możemy zafundować sobie lekcje jazdy, które pozwolą nam poczuć się w akcji bezpieczniej. 

Na odwiedzających tutejsze rejony czeka kilkanaście profesjonalnych szkółek narciarskich i snowboardowych, dzięki którym możemy zarówno przyswoić technikę jazdy, jak i podszlifować dotychczas nabyte umiejętności. Jeśli początkujący narciarze obawiają się większych wyciągów i kolejek, skorzystać mogą z trzech taśm do nauki jazdy na nartach. 

Opieka instruktorów sprawi, że na stoku na pewno poczujemy się pewniej, a jeśli ktoś nie posiada swojego własnego sprzętu narciarskiego, bez problemu wypożyczy idealnie dopasowany komplet w jednej z wielu zlokalizowanych w Zieleńcu wypożyczalni. 

5. Trasy piesze: spacerujemy po górach

Góry to nie tylko narty i deska. To przede wszystkim zapierające dech w piersiach scenerie, jakich próżno szukać wśród wielkomiejskiego zgiełku. Dlatego doskonałym pomysłem wydaje się również spacer po górach. To świetna metoda na złapanie oddechu, wyciszenie i relaks. 

Miłośnicy przyrody mogą udać się też na wycieczkę do rezerwatu o wdzięcznej nazwie Torfowisko pod Zieleńcem, oddalonego od stacji narciarskiej o zaledwie 4 km. Dojdziemy stąd do drewnianej wieży widokowej, z której będziemy mieć widok na najbliższą okolicę Zieleńca jak i cały kurort.

Tutejsze widoki zapierają dech w piersiach

i

Autor: Zieleniec Ski Arena Tutejsze widoki zapierają dech w piersiach

 

6. Nie tylko góry. Oto inne atrakcje Zieleńca

Kiedy już znudzą nam się zimowe sporty czy też całodniowe spacery, zawsze możemy skorzystać z jednej z pozostałych atrakcji dostępnych na miejscu. Dość wspomnieć, że goście mają w Zieleńcu do dyspozycji nie tylko SPA, ale także tory do kręgli z w pełni skomputeryzowanym systemem naliczania punktów i prowadzenia gry. 

Ponadto znajdą tu stół bilardowy, cymbergaja i inne gry zręcznościowe. Zupełnie nową atrakcją jest z kolei disc golf (dostępny oczywiście wyłącznie latem), czyli gra, bazująca na zasadach klasycznego golfa, z tą jednak różnicą, że – zamiast trafiać piłeczką do dołka – trafiamy dyskiem do specjalnego kosza.

7. Baza noclegowa, czyli czas na relaks

Aby wypoczynek był w pełni udany, potrzebna jest nam baza wypadowa. Ale i tutaj Zieleniec ma się czym pochwalić. Obecnie do dyspozycji gości pozostaje blisko 1200 miejsc noclegowych, różniących się zarówno standardem, jak i przedziałem cenowym. Dzięki temu każdy będzie w stanie dobrać tu coś dla siebie. Warto podkreślić także wyśmienitą i zróżnicowaną kuchnię, jaką oferują tutejsze hotele i pensjonaty. Wybór dań polskich i z różnych zakątków świata zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. 

A co do powiedzenia mają sami gospodarze? Oczywiście, z miejsca zapraszają w gości!

- Zima zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Ma być nie tylko śnieżna i mroźna (jak donoszą zaprzyjaźnieni górale), ale pełna atrakcji i wydarzeń, których organizację w Zieleńcu planujemy – zachęca Grzegorz Głód z ośrodka Zieleniec Ski Arena. I zapowiada, że w tym roku nie zabraknie też zupełnych nowości.

A zatem – narty w dłoń i hajże na Zieleniec!

Koniecznie zajrzyjcie na stronę zieleniec.pl!

i

Autor: Zieleniec Ski Arena Koniecznie zajrzyjcie na stronę zieleniec.pl!

Artykuł sponsorowany