Jacek Sutryk. Prezydent Wrocławia

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jacek Sutryk. Prezydent Wrocławia

Dla ludzi podwyżki, dla swoich kasa

Nawet TBS ma radę programową! W niej kolejni znajomi Jacka Sutryka

2022-11-17 14:24

Jak właśnie ustaliliśmy, nawet TBS Wrocław ma swoją radę programową, w której zasiadają znajomi prezydenta Jacka Sutryka. TBS to miejska spółka, która niedawno ogłosiła spore podwyżki dla mieszkańców, którzy niejako z założenia nie są ludźmi majętnymi. Ludzie prosili Sutryka, żeby wstrzymał się z podwyżkami. Prezydent wtedy mówił - trzeba się z tym pogodzić i płacić.

Rada programowa TBS Wrocław 

Nie tylko Aquapark i MPWiK Wrocław. Okazuje się, że i w TBS, spółce która wprowadza uciążliwe dla mieszkańców podwyżki, znajduje się kasa dla kolegów prezydenta Jacka Sutryka. Tu również zastosowano model rady programowej: ciała, w którym może zasiąść każdy, bo nie trzeba mieć żadnych uprawnień.

Każdy? Prawie każdy, bo głównie zasiadają w niej znajomi prezydenta Wrocławia.

W radzie TBS zasiadają: dr Leszek Ryk, Aleksandra Leszczyńska-Ociepa, Marcin Garcarz, Jarosław Charłampowicz, Marcin Szeloch, Roman Rawecki, Marta Urbanek, Stanisław Piechel i Monika Witkowska.

Są tu więc członkowie Platformy Obywatelskiej, czy podwładni Sutryka. Za swoją pracę otrzymują, jak i w innych radach, dwa tysiące miesięcznie.

Oto komunikat TBS, który pojawił się na ich stronie po tym, jak wysłaliśmy pytania o szczegóły funkcjonowania rady.

Szanowni Państwo, w ostatnich dniach coraz częściej w mediach pojawiają się informacje o ciałach doradczych, które funkcjonują w miejskich spółkach – nazwane Radami Programowymi. Takie ciało konsultingowe istnieje także w TBS Wrocław.

Głównym zadaniem rady programowej spółki jest opiniowanie wielu elementów działalności naszej spółki i jest ono w pełni finansowane z dodatkowych przychodów generowanych przez TBS Wrocław, na które składają się m.in. przychody z kolejnych urządzeń do odbiorów przesyłek, dzierżawy gruntów lub innej działalności komercyjnej. Ucinając wszelkie spekulacje: taka rada nie jest finansowana z czynszów mieszkańców, a roczna kadencja wygasa z końcem listopada tego roku.

Członkowie Rady Programowej na co dzień są dostępni do dyspozycji zarządu, z czego władze spółki systematycznie korzystają. 

Do zadań członków Rady Programowej TBS Wrocław Sp. z o.o. należą:

  • udzielanie Zarządowi TBS Wrocław Sp. z o.o. wsparcia doradczego i naukowego, które przyczynia się do najwyższego poziomu realizacji strategii i działań statutowych TBS Wrocław Sp. z o.o.;
  • wspieranie współpracy Spółki ze środowiskiem naukowym i gospodarczym, służącej zwiększaniu transferu wiedzy i technologii z obszaru nauki do praktyki działalności prowadzonej przez TBS Wrocław Sp. z o.o.;
  • wspieranie TBS Wrocław Sp. z o.o. w budowaniu strategii zrównoważonego rozwoju Spółki;
  • wspomaganie harmonizacji planów rozwojowych TBS Wrocław Sp. z o.o. z planami rozwojowymi Gminy Wrocław;
  • rekomendowanie nowoczesnych rozwiązań eksploatacyjnych i technologicznych;
  • wspomaganie procesu tworzenia jak najlepszych form efektywnej współpracy pomiędzy uczelniami wyższymi i TBS Wrocław Sp. z o.o.

Członkowie Rady Programowej TBS Wrocław dobierani byli pod względem potrzeb merytorycznych spółki w różnych dziedzinach, służąc działaniami analitycznymi dotyczącymi aktualnego zasobu (to drugi największy zasób w Polsce), ale także budowy 1000 mieszkań, które mają powstać do 2027 r. na terenach zarządzanych przez TBS. 

Każdy z poniższych członków Rady Programowej dysponuje bogatym doświadczeniem w swojej dziedzinie, w tym np. realizacji inwestycji przez jednostki publiczne.

Do sprawy wkrótce wrócimy nieco szerzej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE