Groźny wypadek w Mikoszowie pod Strzelinem

i

Autor: Strzelin998 Groźny wypadek w Mikoszowie pod Strzelinem

Nie zauważył motocykla, bo oślepiło go słońce. Groźny wypadek pod Strzelinem

2021-10-20 10:06

Dwie osoby zostały poważnie ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek po południu w Mikoszowie pod Strzelinem. Motocykl zderzył się z samochodem osobowym, który zajechał mu drogę. Mężczyzna i kobieta podróżujący motocyklem zostali przetransportowani śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali.

Do groźnego wypadku doszło we wtorek (19 października) ok. godz. 16:30 w Mikoszowie pod Strzelinem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego - jadący od strony Strzelina w kierunku Niemczy - nie zauważył motocyklisty i skręcając w lewo zajechał mu drogę. Motocyklista nie zdążył wyhamować i z dużą siłą uderzył w prawy bok auta. Jak informuje serwis Strzelin998, kierowca samochodu tłumaczył się, że nie zauważył motocykla, gdyż oślepiło go słońce.

Dwie osoby podróżujące motocyklem zostały ranne. Mężczyzna kierujący motocyklem doznał m.in. otwartego złamania ręki oraz licznych potłuczeń i urazu głowy. Jego pasażerka, poza ogólnymi stłuczeniami i skaleczeniami, tuż po wypadku skarżyła się też na ból klatki piersiowej. Oboje zostali przetransportowani śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali.

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Jechał na czołówkę z tirem! Groza w Gliwicach