Karetka ratownictwa medycznego

i

Autor: pixabay

Nie żyje wójt gminy Lubań. Zaczął się dusić i po kilku godzinach zmarł, miał koronawirusa

2020-11-16 8:27

Nie żyje Zbigniew Hercuń, wójt gminy Lubań. 70-letni mężczyzna zmarł w sobotę, po tym jak nagle zaczął się dusić i przestał oddychać. Mimo natychmiastowej reanimacji i przewiezienia do szpitala nie udało się go uratować. Był zakażony koronawirusem. Również w sobotę zmarł radny miasta Lubań, Henryk Rogacki. On także zmagał się z koronawirusem.

W sobotę (14 listopada) zmarł wójt gminy Lubań. 70-letni Zbigniew Hercuń zaczął chorować ponad tydzień wcześniej. Mężczyzna został skierowany na 10-dniową kwarantannę i zlecono mu test na obecność koronawirusa. Oczekując na wynik badania, wójt cały czas pracował zdalnie.

Z informacji uzyskanych przez eluban.pl wynika, że w sobotę przed południem 70-latek zaczął się dusić i przestał oddychać. Reanimację mężczyzny natychmiast podjęła rodzina, a następnie kontynuowali ją ratownicy medyczni. Po trwającej półtorej godziny akcji ratunkowej wójt został przewieziony do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. Tuż po południu Zbigniew Hercuń zmarł.

Jak się okazało, wójt był zakażony koronawirusem. Informacja o pozytywnym wyniku testu dotarła już po przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

Również w sobotę zmarł 70-letni radny Rady Miasta Lubań, Henryk Rogacki. On również był zakażony koronawirusem.

Premier o szczepionce na koronawirusa