Nigdy wcześniej w tej okolicy nie było niedźwiedzi (Zdjęcie poglądowe)

i

Autor: raincarnation40/PD/pixabay.com Nigdy wcześniej w tej okolicy nie było niedźwiedzi (Zdjęcie poglądowe)

Niedźwiedzica z małymi może wałęsać się po okolicy - ostrzegają władze gminy Platerówka

2016-06-13 18:50

Duże zwierzę, które może być niedźwiedziem widziało kilka osób. Na terenie gminy pojawiły się plakaty ostrzegające przed tym dużym ssakiem.

"Informuje się mieszkańców gminy Platerówka o istniejącej możliwości wałęsania się niedźwiedzicy wraz z małymi na terenie powiatu lubańskiego, w tym gimny Platerówka. W związku z powyższym prosi się o zachowanie ostrożności, a w przypadku napotkania zwierzęcia zgłoszenia tego faktu na numer alarmowe" - tak można przeczytać w ogłoszeniach rozwieszanych przez urzędników z Platerówki.

Możemy mieć do czynienia z uciekinierem z cyrku

Leśnicy z tej części Dolnego Śląska, w rozmowie z dziennikarzem TVN 24, twierdzą, że nigdy wcześniej nie widziano na tym terenie niedźwiedzi. Ten, o którym mowa może być więc zbiegiem z cyrku lub prywatnej hodowli.

Kilka tygodni temu ktoś powiadomił strażników miejskich z Lubania, że widział niedźwiedzia, ale było to jedyne tego typu zgłoszenie. Jeden z okolicznych mieszkańców, były myśliwy z 14-letnim stażem, twierdzi, że widział te zwierzęta w polu rzepaku. Nagrał nawet film, na którym je uwiecznił. Wideo zarejestrowane jest jednak z dużej odległości i nie pozwala na pierwszy rzut oka stwierdzić, że były to niedźwiedzie.

Leśnicy z Nadleśnictwa Świeradów nie znaleźli żadnych tropów ani śladów tych zwierząt. Film ma być teraz przeanalizowany przez ekspertów.

Czytaj także: Zmarł 12-latek przysypany piaskiem podczas zabawy koło domu