Nielegalni migranci zatrzymani na Dolnym Śląsku

i

Autor: Straż Graniczna Nielegalni migranci zatrzymani na Dolnym Śląsku

Nielegalni migranci zatrzymani na Dolnym Śląsku. Próbowali dostać się do Niemiec

2021-11-05 7:30

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w środę na Dolnym Śląsku 6 cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Wśród zatrzymanych jest 5 obywateli Iraku oraz Syryjczyk. Poważne konsekwencje czekają też Gruzina, który im pomagał.

W środę (3 listopada) funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali do kontroli samochód osobowy jadący w kierunku polsko-niemieckiej granicy. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział 50-letni obywatel Gruzji posiadający polską kartę pobytu. Wraz z nim podróżowało 5 obywateli Iraku w wieku od 19 do 31 lat - 4 mężczyzn i 1 kobieta. Irakijczycy, poza swoimi paszportami, nie posiadali żadnych innych dokumentów umożliwiających im legalny pobyt w Polsce oraz przekroczenie granicy. W tej sytuacji cała piątka została zatrzymana.

Zatrzymany został też gruziński kierowca, który odpowie teraz za udzielanie pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Wobec Irakijczyków wszczęte zostaną natomiast postępowania administracyjne zmierzające do zobowiązania ich do wyjazdu z Polski.

Z kolei w czwartek (4 listopada) tuż po północy zatrzymany został 21-letni obywatel Syrii, który jechał w kierunku granicy z Niemcami. Syryjczyk oświadczył, że mieszka w Szwecji, a od przez kilka ostatnich dni przebywał w Polsce. Niestety, cudzoziemiec, poza wydanym w Szwecji prawem jazdy, nie posiadał przy sobie innych dokumentów. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za nielegalny pobyt w Polsce oraz niezgodne z prawem usiłowanie przekroczenia granicy.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej Straży Granicznej?
Imigranci zdemolowali busa. W środku jechało 37 osób