Niemal dwukrotnie przekroczył prędkość na… hulajnodze. Policjanci aż użyli radaru!

i

Autor: Policja Wrocław Niemal dwukrotnie przekroczył prędkość na… hulajnodze. Policjanci aż użyli radaru!

Miał "ważny" powód

Niemal dwukrotnie przekroczył prędkość na… hulajnodze. Policjanci aż użyli radaru!

2023-03-26 10:49

Policjanci nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Aż musieli użyć laserowego radaru, by sprawdzić z jaką prędkością pędził 40-latek na… hulajnodze. Mieszkaniec Strzelina miło nie będzie wspominał spotkania z mundurowymi.

Wrocław. Znacznie przekroczył prędkość jadąc na hulajnodze

Na jednej ze ścieżek rowerowych policjanci z wrocławskiej drogówki zauważyli mężczyznę, który poruszał się ze znaczną prędkością elektrycznej hulajnodze. Mundurowi podejrzewali, że kierujący znacznie przekroczył prędkość, dlatego zdecydowali się na użycie laserowego miernika prędkości. Po chwili na ekranie wyświetlił się wynik - 39 km/h, czyli niemal dwukrotnie więcej niż dopuszczalna prędkość dla hulajnogi elektrycznej wynosząca 20 km/h.

Okazało się, że hulajnogą jechał mieszkaniec Strzelina. - Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem. 40-latek spieszył się na pociąg - mówi mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Pośpiech będzie go jednak srogo kosztował. Strzelinianin nie tylko spóźnił się na pociąg, ale został również ukarany mandatem w wysokości 200 zł.

Wyłączyli prąd kalece