Niewybuch przy komisariacie w Nowogrodźcu

i

Autor: mat. policji

Ewakuacja w Nowogrodźcu

Niewybuch przy komisariacie w Nowogrodźcu. Domy musiało opuścić 2 tys. osób!

2022-09-13 10:03

Podczas prac remontowych na terenie komisariatu policji w Nowogrodźcu znaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Niebezpiecznym ładunkiem mają zająć się saperzy. Na czas akcji swoje domy musiało opuścić ok. 2 tys. okolicznych mieszkańców.

W poniedziałek (12 września) podczas prac remontowych na terenie komisariatu policji w Nowogrodźcu odnaleziono niewybuch zokresu II wojny światowej. Wezwani na miejsce saperzy zdecydowali, iż w czasie akcji zabezpieczania niewybuchu konieczna będzie ewakuacja wszystkich osób mieszkających w promieniu 400 metrów od komisariatu. Akcję zaplanowano na wtorkowy poranek.

Ewakuacja mieszkańców w centrum Nowogrodźca rozpoczęła się we wtorek (13 września) o godz. 8.

- Saperzy podejmą niewybuch ok. godz. 10 - poinformowała aps. Szt. Anna Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. - Trwa ewakuacja mieszkańców z centrum miasta. Swoje domy musi opuścić około 2 tys. osób, ponieważ wyznaczono do ewakuacji obszar oddalony o 400 m od znalezionego niewybuchu.

Ostatecznie niewybuch został wywieziony przez saperów po godz. 11 i mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów. Niebezpieczny ładunek został przewieziony na poligon, gdzie będzie zdetonowany.

Kilkukrotne dachowanie na krakowskich Balicach