Atak nożownika w centrum Wrocławia

i

Autor: pixabay.com

Dramat we Wrocławiu

Atak nożownika w centrum Wrocławia. Dwie osoby ranne

2022-09-13 9:46

Dwie osoby zostały ranne na skutek ataku nożownika, do którego doszło w poniedziałek w centrum Wrocławia. Uzbrojony w nóż mężczyzna ranił przed centrum handlowym Wroclavia dwóch taksówkarzy. 70-letni napastnik został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Stan jednego z ranionych taksówkarzy jest ciężki.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w poniedziałek (12 września) w pobliżu galerii handlowej Wroclavia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ok. godz. 15 na postoju taksówek doszło do kłótni pomiędzy przechodzącym mężczyzną a jednym z taksówkarzy. W jej wyniku agresywny mężczyzna wyjął nóż i ranił nim taksówkarza. Sprawca uciekł do galerii handlowej, ale ruszył za nim drugi taksówkarz. Niestety, napastnik zranił również jego.

- W galerii sprawcę ujęli pracownicy ochrony - poinformował asp. Przemysław Ratajczyk z Komendy Wojewódzkiej Polciji we Wrocławiu. - Podejrzany został przekazany policjantom z komisariatu dworcowego. Był trzeźwy, ma 70 lat.

Obecnie wrocławska policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na postawienie zarzutów. Prawdopodobnie w środę zostanie przesłuchany w prokuraturze.

- Stan jednego z poszkodowanych jest ciężki i przebywa on w szpitalu - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska. - Prokurator czeka na dokładną dokumentację medyczną, dotyczącą jego stanu i obrażeń. Od tego między innymi zależy, czy podejrzany usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

Drugi kierowca opuścił szpital po kilku godzinach - jego rana na szczęście nie była głęboka.

To kolejny w ostatnich dniach atak nożownika w centrum Wrocławia. 30 sierpnia na ul. Małachowskiego w rejonie dworca PKP raniony nożem został 29-letni mężczyzna. 29-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Solpol we Wrocławiu. Tak wyburzają kultowy budynek w centrum