Nowa choinka już stoi na Rynku we Wrocławiu. Kiedy zostanie rozświetlona? [ZDJĘCIA]

2020-12-02 14:29

Na wrocławskim Rynku stoi już nowa miejska choinka. Tegoroczne „drzewko” różni się o tego z lat ubiegłych. Inny jest nie tylko jego kształt, ale także i kolor – w tym roku zamiast bieli, na choince dominuje zieleń. Choinka zostanie rozświetlona już w niedzielę, 6 grudnia.

Oficjalne włączenie iluminacji świątecznej we Wrocławiu nastąpi w niedzielę, 6 grudnia. Tego dnia zostanie też rozświetlona choinka na Rynku.

Nowa miejska choinka różni się od tej z lat ubiegłych. Czy jest ładniejsza, to kwestia gustu, ale wielu mieszkańcom się podoba. Jak będzie wyglądała w pełnej krasie, przekonamy się już w najbliższą niedzielę, kiedy zostanie rozświetlona.

Choinka na rynku we Wrocławiu

W tym roku iluminacja świąteczna we Wrocławiu będzie skromniejsza niż w latach ubiegłych. Ozdoby świetlne pojawią się na płycie Rynku, na placu Solnym, ulicach Ruskiej, Kiełbaśniczej, Odrzańskiej, Oławskiej oraz części ulicy Świdnickiej. Oprócz choinki na Rynku bożonarodzeniowe drzewka staną też na Nowym Targu i na Nowych Żernikach. Demontaż świątecznych dekoracji przewidziano na pierwszy weekend po święcie Trzech Króli.