Dworzec Świebodzki jest znany przede wszystkim z odbywającego się tam co niedzielę targowiska

i

Autor: Barbara Maliszewska/CCA-SA 3.0/wikimedia.org Dworzec Świebodzki jest znany przede wszystkim z odbywającego się tam co niedzielę targowiska

Nowa droga i miejski plac w okolicy Dworca Świebodzkiego. Radni zatwierdzili plan [AUDIO]

2016-04-22 10:09

Okolica Dworca Świebodzkiego wkrótce wypięknieje. Ile razy to już słyszeliśmy? Teraz jednak radni miejscy przegłosowali już plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Braniborskiej i Nabycińskiej.

Jednym z głównych założeń nowego planu jest włączenie tej części miasta do Śródmieścia. Dlatego w okolicy ma powstać teren rekreacyjny.

- Wykreujemy miejski plac, którego ścianą będzie historyczna ściana Dworca Świebodzkiego - wyjaśnia Anna Sroczyńska, dyrektorka Biura Rozwoju Wrocławia.

Nowa droga

Zmian doczekają się także kierowcy, dzięki temu, że powstanie tak zwana Trasa Strzegomska.

- Będzie ona biegła równolegle do ulicy Braniborskiej, na południe od niej. Później będzie wchodzić w ulicę Strzegomską i dalej na zachód miasta - tłumaczy Anna Sroczyńska.

Zatwierdzony właśnie plan zagospodarowania przestrzennego zakłada też utrzymanie linii kolejowej na potrzeby kolei aglomeracyjnej. Na razie wciąż jednak nie wiadomo kiedy Wrocław doczeka się tego typu transportu. Urzędnicy nie chcą też rozmawiać o kosztach ewentualnych zmian.

Odnawiają budynek dworca

Tymczasem przy samym Dworcu Świebodzkim już stoją rusztowania. PKP SA zaplanowało tam bowiem odnowę elewacji budynku. Remont obejmuje także renowację okien, drzwi i zabytkowego zegara. 

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Czytaj także: Wrocław będzie miał camping na miarę europejskiego turysty [WIDEO, AUDIO]​