Samochody elektryczne nie zyskały jeszcze dużej popularności, ale wkrótce może się to zmienić

i

Autor: Materiały prasowe Samochody elektryczne nie zyskały jeszcze dużej popularności, ale wkrótce może się to zmienić

Nowa stacja do ładowania samochodów na prąd. Skorzystają z niej mieszkańcy apartamentów [ZDJĘCIA]

2016-04-18 15:45

Stacja pojawi się w garażu Angel River, apartamentowcu budowanym przy rzece Oławie.

W  tej chwili w ramach Wrocławskiego Systemu Ładowania Pojazdów Elektrycznych działa 10 stacji. Są zlokalizowane przy centrach handlowych albo salonach samochodowych. Można je znaleźć między innymi przy Sky Towerze czy Centrum Handlowym Borek.

Auta na godziny

Ponad dwa lata temu wrocławscy urzędnicy zapowiedzieli również powstanie wypożyczalni elektrycznych samochodów. Miałaby ona działać tak, jak wypożyczalnia rowerów miejskich. Na początek będziemy mieli do dyspozycji 200 samochodów. Stacje, z których będzie można je wypożyczyć mają się znajdować między innymi przy wrocławskim zoo czy na lotnisku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, system ruszy za parę miesięcy.

W swoim garażu będą doładowywać elektryczne samochody

wkrótce prąd będą mogli "zatankować" też mieszkańcy Angel River. Stacja ma stanąć w garażu jednego z dwóch powstających budynków. To będzie pierwsza tego typu maszyna w mieście umieszczona w apartamentowcu.

 – To stacja z krótkim czasem ładowania. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie ze względu na wygodę i oszczędność czasu mieszkańców. Nie trzeba będzie jeździć do stacji w mieście. Samochód będzie się ładować bez obsługi – tłumaczy Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

Jeśli okaże się, że chętnych na „tankowanie” auta elektrycznego w garażu podziemnym jest więcej, inwestor przewiduje możliwość zamontowania odpowiedniej infrastruktury również na indywidualnych miejscach postojowych.

Angel River będzie eko. Mają powstać tam też rowerownie

i

Autor: Materiały prasowe Angel River będzie eko. Mają powstać tam też rowerownie

Czytaj także: Wrocławianie zjedli budynki [GALERIA]. Zobacz, jak powstawały słodkie obiekty!