Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia

i

Autor: materiały prasowe

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia. W wakacje polecimy nad Morze Czarne!

2021-01-26 14:47

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia wprowadza linia lotnicza Wizz Air. W wakacje ze stolicy Dolnego Śląska polecimy bezpośrednio do bułgarskiego Burgas. Bilety na loty do Bułgarii są już w sprzedaży.

Linia lotnicza Wizz Air wprowadza nowe połączenie z wrocławskiego lotniska. 19 czerwca zostaną uruchomione bezpośrednie loty do Burgas w Bułgarii.

- Bardzo cieszymy się z tej nowości. To świetna wiadomość zarówno dla pasażerów, jak i dla nas - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Mamy nadzieję, że będzie to zwiastun udanego sezonu letniego dla wszystkich: dla podróżnych, lotnisk, linii lotniczych i innych podmiotów działających w branży lotniczej.

Samoloty z Wrocławia nad Morze Czarne będą wylatywać w każdą sobotę o godz. 17:30. Podróż trwać będzie 2 godziny i 15 minut - lądowanie w Burgas zaplanowano na godz. 20:45. Wylot z Burgas do Wrocławia odbywać się będzie także w soboty o godz. 21:15, a samolot wyląduję na wrocławskim lotnisku o godz. 22:20 czasu polskiego.

Bilety można można już rezerwować w systemie online przewoźnika. Ich ceny zaczynają się od 179 zł za lot w jedną stronę.

Dokąd jeszcze w tym roku będzie można polecieć z Wrocławia tanimi liniami lotniczymi?

Do tej pory linie Wizz Air i Ryanair zapowiedziały połączenia m.in. do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Czarnogóry, Włoch, Gruzji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, na Maltę, Cypr i Ukrainę. W rozkładzie letnim znajdą się prawdopodobnie: Zadar, Alicante, Malaga, Teneryfa, Girona pod Barceloną, Faro, Palermo, Neapol, Kreta, Larnaka, Bari, Burgas (nowość), Londyn, Oslo, Kijów i inne popularne kierunki. Do tego dojdą także połączenia obsługiwane przez linie sieciowe i czartery.

- Podobnie jak wszyscy liczymy na to, że wkrótce pandemia zostanie w znacznym stopniu opanowana. Wówczas spodziewamy się powrotu do rozkładu większości połączeń, a wraz z nimi zwiększonego zainteresowania podróżami lotniczymi - mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. - Wierzymy, że nadchodzący sezon letni będzie zdecydowanie lepszy dla branży turystycznej niż trwający sezon zimowy. Musimy jednak cały czas zachowywać ostrożny optymizm.

Przedstawiciele Portu Lotniczego Wrocław zapewniają, że lotnisko cały czas pozostaje w pełnej gotowości do obsługiwania większej liczby podróżnych z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa, takich jak pomiar temperatury ciała osób wchodzących do terminala, nakaz zasłaniania ust i nosa, zasada zachowania dystansu i dezynfekcja rąk. Ponadto na parkingu przed terminalem można wykonać test na obecność wirusa SARS-CoV-2.

QUIZ. Atrakcje turystyczne europejskich miast. Dla podróżników komplet punktów to obowiązek

Pytanie 1 z 10
Manneken pis (słynny siusiający chłopiec) to atrakcja, którą zobaczyć możemy w...