Nowy ekologiczny mural we Wrocławiu

i

Autor: Tomasz Golla

Nowy ekologiczny mural we Wrocławiu będzie oczyszczał powietrze ze spalin [ZDJĘCIA]

2021-06-09 10:22

W sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie nowego ekologicznego muralu w kultowym podwórku przy ul. Ruskiej 46 we Wrocławiu. Symboliczne „Drzewo Życia”, wykonane farbami pochłaniającymi zanieczyszczenia, będzie oczyszczało powietrze, tak jak przez 10 lat zrobiłby to las o tej samej powierzchni.

Nowy ekologiczny mural „Drzewo Życia” powstał na ścianie budynku Studio BWA Wrocław w podwórku przy ul. Ruskiej 46. Jego autorką jest artystka Ewa Ciepielewska z grupy LUXUS. Symboliczne drzewo namalowane zostało farbami, które pochłaniają zanieczyszczenia powietrza, rozkładając m.in. spaliny z pieców i samochodów w obojętne związki. Obraz o powierzchni 135 metrów kwadratowych każdego dnia ma eliminować emisje co najmniej 28 samochodów.

Oficjalne otwarcie muralu odbędzie się w sobotę (12 czerwca) o godz. 18.00 podczas Święta Podwórka Ruska 46. Wydarzeniu towarzyszyć będą sadzenie roślin i działania performatywne.

Ewa Ciepielewska, autorka muralu „Drzewo Życia”, od wielu lat zaangażowana jest w ochronę przyrody. Od ponad 20 lat współpracuje z Klubem Gaja. Współtworzy też wrocławską grupę artystyczną LUXUS.

Nowy mural we Wrocławiu przy ulicy Ruskiej.