Nowy most w Lwówku Śląskim już otwarty

i

Autor: Biuro Prasowe UMWD

Nowy most w Lwówku Śląskim już otwarty. Kosztował ponad 4 mln zł

2021-08-06 8:08

Ponad 4 miesiące przed zakładanym terminem zakończyła się budowa nowego mostu na rzece Bóbr na trasie między Lwówkiem Śląskim a Złotoryją. Nowa przeprawa ma ponad 35 metrów długości i kosztowała ponad 4,6 mln zł.

Nowy most na Dolnym Śląsku już otwarty. Zakończyła się budowa przeprawy na rzece Bóbr w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 na trasie między Lwówkiem Śląskim a Złotoryją. Nowa betonowa konstrukcja ma ponad 35 m długości, asfaltową jezdnię o szerokości 7 m oraz 2-metrowe chodniki dla pieszych.

- Tempo prac było imponujące, gdyż budowa została zakończona 4,5 miesiąca przed planowanym terminem - podkreśla marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. - To niezwykle ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców okolicznych powiatów.

Nowa konstrukcja zastąpiła ponad 90-letni most, który ze względu na zły stan techniczny został zamknięty w lipcu ubiegłego roku. Na czas remontu kierowcy oraz piesi mogli korzystać z mostu tymczasowego, który powstał, aby utrzymać ruch na drodze wojewódzkiej nr 364. Początkowo zakładano, że stary most zostanie wyremontowany.

- Okazało się, że do doprowadzenia mostu do stanu technicznego właściwego dla drogi rangi wojewódzkiej nie wystarczy jego remont - wyjaśnia Leszek Loch, dyrektor naczelny Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. - Po wnikliwej analizie różnych opcji podjęliśmy decyzję o wyburzeniu starego obiektu i wybudowaniu nowego, którego parametry będą adekwatne do charakteru i natężenia ruchu panującego na podlegających nam drogach.

Budowa nowego mostu kosztowała ponad 4,6 mln zł i została sfinansowana z budżetu województwa dolnośląskiego.

We Wrocławiu budują nowy aquapark.