Nowy aquapark we Wrocławiu będzie gotowy już w przyszłym roku

i

Autor: Tomasz Golla Trwa budowa nowego aquaparku na wrocławskim Brochowie

Nowy aquapark we Wrocławiu będzie gotowy już w przyszłym roku

2021-07-27 9:10

Trwa budowa nowego aquaparku we Wrocławiu. Obiekt zlokalizowany na Brochowie ma zostać oddany do użytku jeszcze przed wakacjami 2022 roku. Na gości czekać będą 4 baseny, punkt gastronomiczny z ogródkiem barowym, sale fitness oraz strefa saunarium.

Nowy aquapark we Wrocławiu powstaje na Brochowie przy ul. Polnej 10. Obiekt zlokalizowany jest w miejscu dawnego miejskiego kąpieliska i obejmie teren o powierzchni 18 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Jak zapewniają przedstawiciele miasta, prace budowlane postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem - po zamknięciu konstrukcji dachowej rozpoczynają się prace wykończeniowe i rusza budowa basenów zewnętrznych. Jeszcze w tym miesiącu w wewnętrznych basenach przeprowadzone zostaną też próby szczelności i zamontowana zostanie instalacja uzdatniania wody.

- Po wznowieniu działalności aquaparku na Borowskiej widać, że kolejny tego typu obiekt na mapie Wrocławia jest po prostu niezbędny - mówi wiceprezes Wrocławskiego Parku Wodnego, Paweł Rańda. - Każdego roku gościmy blisko 2 miliony klientów, zatem liczymy, że już w przyszłym roku powstanie drugiego aquaparku przy ul. Polnej rozładuje ten ruch i zapewni naszym gościom jeszcze większy komfort.

ZOBACZ TEŻ: Aquapark we Wrocławiu otwiera się po ponad 7 miesiącach przerwy. Co się zmieniło?

Nowy aquapark na Brochowie to nie tylko basen, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Na parterze znajdą się 4 baseny wraz z szatniami, łazienkami, toaletami i punktem gastronomicznym. W strefie rekreacyjnej znajdzie się basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości 1,3–1,8 m, basen do nauki pływania, basen z hydromasażem dla 12 osób oraz basen zewnętrzny. Basen zewnętrzny będzie miał wymiary 25 x 20 m i głębokość od 0,3 do 1,35 m. Nie zabraknie też części brodzikowej dla dzieci. Goście będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym.

Na pierwszym piętrze powstanie część sportowo-wypoczynkowa. W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness – w jednej będą prowadzone zajęcia fitness, a w drugiej zajęcia jogi. Na piętrze znajdzie się również strefa saunarium, w skład której wchodzić będą dwie sauny fińskie, sauna parowa, dwa pokoje masażu oraz pomieszczenie do wypoczynku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Na wrocławskim Brochowie powstaje nowy Aquapark. Wiemy, jak będzie wyglądał [ZDJĘCIA]

Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10, zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej, tak aby nie kolidowała z budynkiem. Przed aquaparkiem powstanie też parking o powierzchni 600 mkw. z 5 miejscami dla osób z niepełnosprawnościami i 44 stojakami rowerowymi.

Nowy aquapark będzie niskoemisyjny i zasilany zieloną energią, czerpaną z techniki solarnej. Przy okazji wytwarzania energii z gazu, w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, będzie też produkowana energia elektryczna. W podziemiach budynku znajdzie się zbiornik na wodę deszczową. Następnie deszczówka będzie przefiltrowywana i używana do misek ustępowych oraz podlewania zieleni wokół inwestycji. W bryle budynku pojawi się również zielona ściana, która będzie oczyszczać powietrze wokół inwestycji oraz obniżać temperaturę otoczenia.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 35 mln zł. Nowy aquapark na Brochowie ma zostać otwarty jeszcze przed wakacjami 2022 r.

We Wrocławiu budują nowy aquapark.