Areszt

i

Autor: Pixabay Trzy miesiące spędzi w areszcie 22-letni mężczyzna, podejrzany o zabójstwo 59-latka na DK 16. Zdj. ilustracyjne.

Nożownik z Oleśnicy w areszcie. Nie żyje kobieta, którą zaatakował!

2021-10-17 14:35

Norbert R., nożownik z Oleśnicy, który w piątek zaatakował na ulicy małżeństwo, trafi na trzy miesiące do aresztu. Sprawca dokonał wyjątkowo brutalnego i szokującego czynu, ugodził kilkakrotnie nożem mężczyznę, natomiast kobieta otrzymała najprawdopodobniej jeden, ale za to śmiertelny cios. W niedzielę nad ranem poszkodowana zmarła w szpitalu. - Norbert R. stanął pod zarzutem popełnienia dwóch czynów usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia - informuje cytowana przez Onet rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Dziewońska. Co szczególnie szokujące, śledczy ustalili, że powodem niebywałej agresji była błaha sprzeczka.

Przypomnijmy: do ataku na małżeństwo w Oleśnicy doszło w piątkowy wieczór (15 października). Świadkowie usłyszeli tylko okrzyk: „pomocy!”, po chwili okazało się, że mężczyzna zaatakował nożem małżeństwo. Zadał kilka ciosów mężczyźnie, jego żona dostała przynajmniej jeden cios, który po kilkunastu godzinach okazał się śmiertelny. Jej partner czuł się na tyle dobrze, że możliwe było jego przesłuchanie jeszcze w sobotę. Wcześniej między sprawcą a jego ofiarami wywiązała się sprzeczka, napastnik miał opluć samochód małżeństwa, gdy ci go upomnieli, doszło do przerażającego ataku. Sprawca szybko został zatrzymany, okazał się nim 36-latek. Mężczyzna w niedzielę trafił do aresztu, również w niedzielę ze szpitala napłynęły tragiczne wieści: zaatakowana przez niego kobieta zmarła w niedzielę nad ranem, około godziny 4:00.

Czynności procesowe z 36-latkiem prokuratura prowadziła jeszcze w sobotę. Mężczyzna usłyszał poważne zarzuty.

- Norbert R. stanął pod zarzutem popełnienia dwóch czynów usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych czynów, jednakże zaprzeczył, aby jego zamiarem była chęć pozbawienia życia pokrzywdzonych. Jego wyjaśnienia nie są jednak zgodne z ustalonym stanem faktycznym – powiedziała Onetowi Małgorzata Dziewońska.

Sprawca przyznał się do większości zarzutów, jednak - jak stwierdził - nie zamierzał nikogo zabić. Śledczych te tłumaczenia nie przekonały.

Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych czynów, jednakże zaprzeczył, aby jego zamiarem była chęć pozbawienia życia pokrzywdzonych. Jego wyjaśnienia nie są jednak zgodne z ustalonym stanem faktycznym – powiedziała rzeczniczka prokuratury.

Mężczyzna zaatakował małżeństwo ostrym, 10-centymetrowym nożem. Jak wyjaśnił, nosił przy sobie ostrze chodząc po mieście, ponieważ używał broni jako ochrony przed... dziką zwierzyną! W sobotę późnym wieczorem prokuratura złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Oleśnicy o tymczasowy areszt dla Norberta R. W niedzielę sąd uwzględnił ten wniosek, co oznacza, że najbliższe trzy miesiące nożownik z Oleśnicy spędzi za kratkami. Powinien jednak przyzwyczaić się do życia za więziennym murem, ponieważ grozi mu znacznie dłuższa odsiadka!

Biskup poświęcił nagrobek Krzysztofa Krawczyka. Żona artysty zalała się łzami