Wypadek w Kaczowicach na Dolnym Śląsku. Pijany kierowca wjechał w autobus szkolny

i

Autor: Strzelin998 Wypadek w Kaczowicach na Dolnym Śląsku. Pijany kierowca wjechał w autobus szkolny

O krok od tragedii. Pijany kierowca wjechał w autobus szkolny!

2021-09-07 8:04

W niewielkiej miejscowości Kaczowice na Dolnym Śląsku omal nie doszło do tragedii z udziałem autobusu szkolnego. Pijany kierowca volkswagena zderzył się czołowo z autobusem przewożącym dzieci i ich opiekunkę. Tym razem na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Kierowca samochodu osobowego został zatrzymany.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałek (6 września) po godz. 14 na lokalnej drodze w miejscowości Kaczowice w powiecie strzelińskim. Jak informuje serwis Strzelin998, autobus szkolny przewożący czworo dzieci i ich opiekunkę zderzył się czołowo z osobowym volkswagenem. Wąska droga została zablokowana, a na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy, którzy udzielili wsparcia psychologicznego najmłodszym pasażerom autobusu.

Wypadek w Kaczowicach na Dolnym Śląsku. Pijany kierowca wjechał w autobus szkolny

i

Autor: Strzelin998 Wypadek w Kaczowicach na Dolnym Śląsku. Pijany kierowca wjechał w autobus szkolny

Na szczęście nikomu z uczestników wypadku nie stało się nic poważnego. Dzieci były tylko roztrzęsione i wkrótce zostały odebrane przez rodziców. Strażacy tymczasem zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zajęli się usuwaniem rozlanych płynów eksploatacyjnych, a policjanci przystąpili do wyjaśniania okoliczności wypadku.

Już na pierwszy rzut oka widać było, że kierowca volkswagena jest kompletnie pijany - potwierdziło to tylko badanie policyjnym alkomatem. Nieodpowiedzialny mężczyzna został zatrzymany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Jeśli zostanie oskarżony o spowodowanie zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym, może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?