Wywiozła psa do lasu... bo wbiegł jej na posesję

i

Autor: furbymama / CC0 / pixabay.com Wywiozła psa do lasu... bo wbiegł jej na posesję

Oborniki Śląskie: Co za okrucieństwo?! Wywiozła psa do lasu... bo wbiegł jej na posesję

2022-01-16 11:04

Wywiozła do lasu psa i tam go porzuciła. Wszystko dlatego, że zwierzak należący do sąsiada wbiegł jej na posesję. Mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Oborniki Śląskie (woj. dolnośląskie) wkrótce odpowie za swój okrutny czyn przed sądem.

Kobieta była skonfliktowana ze swoim sąsiadem. Gdy jego pies wbiegł jej na posesję, zapakowała go do samochodu i wywiozła kilkanaście kilometrów dalej i porzuciła go w lesie. Za swój czy usłyszała już zarzut narażenia czworonoga na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - informuje Polska Agencja Prasowa.

- Z relacji świadków, jak również z przeprowadzonych przez policjantów czynności procesowych wynika, że kobieta, po tym jak pies wbiegł na jej posesję, wywiozła go do oddalonego kilkanaście kilometrów lasu i pozostawiła tam, narażając na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji. - Miała tak uczynić w związku z faktem, że jest skonfliktowana ze swoimi sąsiadami - właścicielami czworonoga.

Czytaj też: Pożar na Zamku Książ. Podpalacz podłożył ogień w podziemiach

Porzucony pies błąkał się w lasach położonych w gminie Brzeg Dolny. Zauważył go przypadkowy mężczyzna, który zawiózł go do weterynarza. Dzięki temu, że pies był oznakowany, po udzieleniu pomocy, mógł zostać zwrócony właścicielce.

Kobieta, która w okrutny sposób zemściła się na sąsiadach, wkrótce odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami. Grozi jej nawet do trzech lat więzienia.

Czytaj też: Wrocław. Bomba w skrytce na dworcu autobusowym? Nocna akcja policji

Sonda
Czy byliście świadkami znęcania się nad zwierzętami?
Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy