Odjechany pokój w hostelu przy Rydygiera. Można tam zamieszkać albo ... go zwiedzić [WIDEO, AUDIO, GALERIA]

2016-02-10 17:36

Pokój jest kolorowym obrazem. Można sterować go pilotem i to leżąc w łożku. Wkrótce będą gotowe kolejne pomieszczenia, równie nietypowe.

HART Hostel & Art przy Rydygiera 25 A jest jednocześnie miejscem, w którym turyści mogą wynajmować pokoje i galerią sztuki. Wystrój każdego z pomieszczeń tworzy inny artysta. Właśnie powstał pierwszy pokój, w którym za pomocą jednego kliknięcia możemy się przenieść w cztery różne światy. 

Na ścianach francuski artysta Fabien Lédé specjalną farbą namalował fluorescencyjne obrazy.

- Cały pokój z pościelą, firankami i oczywiście ścianami stanowi jeden piękny, wielki, kolorowy obraz. Zależnie od tego jakie sobie ustawimy światło, taką część obrazu bedziemy widzieli: bardzo tajemniczy las ze zwierzętami, grzyby, kwiaty - wyjaśnia Iza Duchnowska z HART Hostel & Art.

KTO BĘDZIE REPREZENTOWAĆ Polskę na Eurowizji 2016? ZOBACZ!

Zobacz jak wygląda pokój w filmie reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Odjechany pokój w #hostel przy Rydygiera. Można tam zamieszkać albo ... go zwiedzićZobacz więcej na: http://wroclaw.eska.pl/poznaj-miasto/odjechany-pokoj-w-hostelu-przy-rydygiera-mozna-tam-zamieszkac-albo-go-zwiedzic-wideo-audio-galeria/123215

Posted by ESKA INFO Wrocław on 2 marca 2016

Pokój spokojny i pokój z wajchami

Prace nad aranżacja kolejnych wnętrz już trwają. Otwarcie kolejnego pokoju szykowanego przez wrocławskiego artystę Piotr Butkiewicza nastąpi 21 marca.

- To będzie kontemplacyjny, uspokajający pokój, bardzo wyciszony. Znajdą się tam rzeźby z drewna. Kolejny, najmniejszy pokój będzie wyposażony w różne dziwne wajchy, uchwyty. Tak, żeby można było ściągnąć półkę, część szafy albo wieszak z sufitu - opowiada Iza Duchnowska z HART Hostel & Art

Wszystkie pokoje mają być gotowe do końca roku. Hostel można bezpłatnie zobaczyć codziennie od 12.00 do 14.00. Pokój stworzony przez Fabien Lédé można za to oglądać od 19.00 do 20.00. Wynajęcie całego pokoju kosztuje 200 złotych za dobę. To 50 złotych od osoby, bo w pokoju są cztery łóżka.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj też: Mężczyzna podejrzany o pedofilię zatrzymany w aucie z dwiema 13-latkami [AUDIO]​