Ogromne korki na wjeździe do Wrocławia. I tak do końca sierpnia [AUDIO, MAPA]

2015-07-13 19:00 Joanna Pachla
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: stux/PD/pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Korki dotyczą wjazdu od strony Trzebnicy. W godzinach szczytu zator ciągnie się od Wysokiego Kościoła aż za Psary. Wszystko z powodu remontu ul. Pełczyńskiej i trwającej tam budowy sieci kanalizacyjnej.

Korki spowodowane są zmianami w ruchu kołowym na ul. Pełczyńskiej, obejmującymi odcinek od ul. Tymiankowej aż do granic miasta. Od soboty odbywa się tam wyłącznie ruch wyjazdowy z miasta lewym pasem ruchu, prawy zaś został zajęty pod roboty rozkopowe i sieciowe. Z kolei przeciwny kierunek ruchu, czyli do miasta, korzysta z objazdu.

Autobusy komunikacji miejskiej kursują po ul. Pełczyńskiej w obydwu kierunkach. Zmienione zostały za to lokalizacje przystanków autobusowych na odcinku od ul. Tymiankowej do wylotu z Wrocławia. Dla pojazdów MPK została też wprowadzona sygnalizacja świetlna. Na miejscu był reporter Radia ESKA, Marcin Janiszewski.

Szanowni Państwo,od soboty,.11.07.2015 r. na ulicy Pełczyńskiej, od skrzyżowania z ulicą Tymiankową do wylotu z Wrocł...Posted by MPWiK Wrocław on 13 lipca 2015

 

Ostrzegali o zmianach w ruchu

- Na ul. Pełczyńskiej układamy sieć kanalizacyjną. Kierowcy nie będą nią więc mogli wjechać do Wrocławia. Natomiast ruch z Wrocławia odbywa się jednym pasem. Kursuje tam również komunikacja miejska. Objazdy prowadza przez Trzebnicę dla samochodów osobowych i dalej drogą krajową nr 5, a dla samochodów ciężarowych przez Trzebnicę i Oleśnicę – tłumaczy Konrad Antkowiak z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Posłuchaj wypowiedzi Konrada Antkowiaka:

Kierowcy oburzeni. Stoją nawet godzinę

Chociaż informacje o zmianach podawano z wyprzedzeniem, kierowcy nie kryją oburzenia. Przeprawę przez ul. Pełczyńską nazywają tragedią i żalą się, że tracą w korkach niepotrzebnie czas.

- Jedzie się około godziny. Bez korków wystarczy 20 minut i jest po problemie – opowiada nam jeden z kierowców. - Przechlapane, nie idzie dojechać – dodaje drugi.

Posłuchaj wypowiedzi kierowców:

Utrudnienia potrwają do 28 sierpnia.