Ogromny skandal w szpitalu wojewódzkim. Lekarka z oddziału ratunkowego pijana w sztok

i

Autor: Shutterstock

Szok!

Ogromny skandal w szpitalu wojewódzkim. Lekarka z SOR była pijana jak bela

2024-02-04 11:11

Potężny skandal na szpitalnym oddziale ratunkowym szpitala wojewódzkiego w Legnicy. U lekarki stwierdzono ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zdenerwowana pacjentka zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze sprawdzą, czy pijana lekarka naraziła życie lub zdrowie pacjentów na niebezpieczeństwo.

Szpitalny Oddział Ratunkowy powinien być miejscem dla lekarzy, do których poszkodowani mają pełne zaufanie. Nie w tym przypadku. Niepokojący sygnał trafił do policjantów w nocy z piątku na sobotę (2/3 lutego 2024). Przed północą do funkcjonariuszy z Legnicy (województwo dolnośląskie) dodzwoniła się zdenerwowana pacjentka szpitala wojewódzkiego. - Przekazała, że lekarka na SOR może być pod wpływem alkoholu. Policjanci pojechali na miejsce, przebadali lekarkę alkomatem i okazało się, że ma dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu - wyjaśnia podkom. Jadwiga Ekiert, oficer prasowa KMP w Legnicy. Pijana lekarka natychmiast została usunięta z oddziału, ale na tym jej kłopoty się nie kończą.

Legnica: Pijana lekarka na SOR. Sprawę bada policja

- Po kobietę przyjechał mąż i zabrał do domu. Pobrano od niej też krew do badania. Dochodzenie pozwoli ustalić, ilu pacjentów mogła przyjąć będąc pod wpływem alkoholu i czy naraziła ich życie lub zdrowie na niebezpieczeństwo. Na razie nie usłyszała zarzutów - dodaje podkom. Jadwiga Ekiert, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Rzecznik szpitala Krzysztof Maciejak przekazał w rozmowie z TVN 24, że placówka uznaje sytuację za skandaliczną. Na szczęście na SOR pracowały wówczas cztery osoby, więc oddział ratunkowy mógł kontynuować pracę bez większych przeszkód. Do tematu będziemy wracać w kolejnych materiałach.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Dachowanie na rondzie w Wyszkowie. Kierowca był pijany