zima

i

Autor: Pixabay

Ostrzeżenie meteo

Ostry atak zimy. Intensywne opady śniegu na Dolnym Śląsku. Będą też wichury

2023-01-20 21:33

W nocy z piątku na sobotę (20/21 stycznia) na całym Dolny Śląsku czeka na ostra atak zimy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dotyczące intensywnych opadów śniegu. Będzie też mocno wiało!

Atak zimy na Dolnym Śląsku

Zima wraca na dobre do Wrocławia i na Dolny Śląsk. Synoptycy IMGW nie mają wątpliwości. W nocy i nad ranem będziemy świadkami intensywnych opadów śniegu. Wydano w tej sprawie ostrzeżenie meteorologiczne.

Na południu regionu jest to ostrzeżenie II stopnia przed opadami śniegu. Najpierw, około godz. 4 nad ranem, zacznie mocno padać w Kotlinie Kłodzkiej. - Prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm do 20 cm, miejscami w górach do 25 cm – czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie na tym terenie obowiązuje do godz. 18 w sobotę, 21 stycznia.

Do godz. 22 może padać śnieg w powiatach karkonoskich, choć tutaj zacznie sypać nieco później.

We Wrocławiu (a także w północnych powiatach Dolnego Śląska) opady będą nico mniejsze. Tutaj prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Ostrzeżenie obowiązuje tutaj w sobotę, 21 stycznia, od godz. 7 do godz. 21.

Dolny Śląsk: Porywy wiatru powodujące zawieje

Na tym jednak nie koniec. W całym regionie przewidywane są także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne.

Zima we Wrocławiu. Pierwsze większe opady.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE