OVO Wrocław ma już elewację z nietypowego materiału. Zobacz, jak budynek wygląda z lotu ptaka [GALERIA]

2016-03-21 10:53

Budynek w pobliżu gmachu Poczty Polskiej i Galerii Dominikańskiej został pokryty białym corianem. To pierwszy takich rozmiarów obiekt w kraju obłożony tym materiałem.

Montaż właśnie się zakończył. Corian pokrył pięć i pół tysiąca metrów kwadratowych zewnętrznych ścian OVO Wrocław. To powierzchnia odpowiadająca trzem boiskom do hokeja na lodzie. 

Nic się nie pobrudzi

Corian - to, jak zapewnia jego producent - solidne i ekologiczne tworzywo. W Polsce można je stosować od 2012 roku. Przybiera dowolne kształty i nie widać śladów łączenia. Jest odporny na wszelkie zabrudzenia i żadna substancja nie jest w stanie wniknąć w jego strukturę.

Budowa OVO trwa

Przyszedł teraz czas na wykańczanie wnętrz. Prace prowadzone są między innymi w sali balowej, która również pokrywana jest Corianem. Przy tworzeniu OVO Wrocław pracuje teraz około 650 osób. Część z nich zagospodarowuje też teren wokół budynku. Wzdłuż ulicy Traugutta oraz Podwale powstają między innymi chodniki, a od strony alei Słowackiego przy wjeździe do podziemnego garażu trwa układanie kostki brukowej.

Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

Obiekt ma być gotowy w przeciągu najbliższych tygodni. Znajdą się w nim apartamenty, biura oraz hotel Hilton.

Czytaj także: Odpowie za śmierć córeczki w toalecie