Pałac w Obiszowie na Dolnym Śląsku

i

Autor: Sławomir Milejski / commons.wikimedia.org Pałac w Obiszowie na Dolnym Śląsku można kupić w cenie niewielkiego mieszkania

Pałac w cenie kawalerki

Pałac z 10 pokojami i ogrodem w cenie niewielkiego mieszkania. Wyjątkowa oferta na Dolnym Śląsku

2022-09-18 13:47

Na Dolnym Śląsku wystawiono na sprzedaż pałac z 10 pokojami i ogrodem w cenie… kawalerki. Zabytkowa rezydencja położona w pobliżu parku krajobrazowego kosztuje 350 tys. zł i można dokupić do niej jeszcze zabudowania folwarczne. Mimo atrakcyjnej ceny i sporego zainteresowania, pałac w Obiszowie wciąż nie znalazł jeszcze nabywcy.

Marzyliście kiedyś o własnym pałacu? Teraz możecie kupić go w cenie niewielkiego mieszkania. Pałac w Obiszowie na Dolnym Śląsku wystawiono na sprzedaż za jedyne 350 tys. zł. Za taką kwotę można stać się właścicielem 10-pokojowego pałacu o powierzchni 1200 mkw. oraz działki z ogrodem o powierzchni 16.000 mkw. Dodatkowo istnieje możliwość nabycia zabudowań folwarcznych.

W ogłoszeniu sprzedaży możemy przeczytać, że położony w uroczym miejscu wśród wzgórz Dalkowskich pałac ze względu na niewielkie rozmiary idealnie nadaje się na posiadłość lub mały hotelik butikowy. Okazja? Tylko pozornie. Pałac w Obiszowie wymaga kosztownego remontu. Rezydencja od wielu lat pozostaje niezamieszkała i popadła w ruinę. Choć oferta sprzedaży pałacu wzbudza zainteresowanie, jak dotąd nikt nie zdecydował się na jego zakup.

Dwukondygnacyjny, murowany z cegły i otynkowany pałac powstał pod koniec XIX w. na miejscu starszej rezydencji. Początkowo należał do rodu von Haugwitz i stanowił siedzibę zarządców dóbr królewskich. Po II wojnie światowej pałac podupadł. W 2013 roku rezydencję kupił prywatny inwestor w przetargu organizowanym przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Nowy właściciel wyremontował dach, ale na tym renowacja zabytkowego budynku się zakończyła.

Jak informuje Gazeta Wrocławska, nabywca pałacu zamierzał urządzić w nim niewielki hotel lub dom weselny. Planów tych jednak nie udało mu się zrealizować i rezydencja popadła w ruinę. Pałac w Obiszowie został ostatecznie wystawiony na sprzedaż po okazyjnej na pierwszy rzut oka cenie. Chętny na jego kupno wciąż się jednak nie znalazł. Kupnem pałacu nie jest też zainteresowana gmina. Wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński, w rozmowie z Gazetą Wrocławską, przyznał, że nie ma pomysłu na zagospodarowanie obiektu, a jego remont wymagałby ogromnych nakładów finansowych.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Polska zamkami stoi. Wiecie, gdzie znaleźć te najpiękniejsze?

Pytanie 1 z 10
Zamek widoczny na zdjęciu to jedna z głównych atrakcji:
Zamki w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE