Pierwsza uczelnia we Wrocławiu przeszła już na nauczanie zdalne

i

Autor: pixabay.com

Pierwsza uczelnia we Wrocławiu przeszła już na nauczanie zdalne

2021-11-18 22:56

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przeszedł całkowicie na nauczanie zdalne z powodu rozwijającej się czwartej fali pandemii koronawirusa. To pierwsza uczelnia w stolicy Dolnego Śląska, która zdecydowała się na taki krok. Na Uniwersytecie Wrocławskim i na Politechnice Wrocławskiej wykłady prowadzone są zdalnie, ale zajęcia praktyczne odbywają się w trybie stacjonarnym.

Uniwersytet Ekonomiczny – największa uczelnia ekonomiczna na Dolnym Śląsku – przeszedł na nauczanie zdalne. Jako powód takiej decyzji wskazano rozwijającą się czwartą falę pandemii koronawirusa i związaną z nią rosnąca liczbę zachorowań na COVID-19. Wszystkie zajęcia na uczelni będą odbywać się zdalnie co najmniej do 5 grudnia.

- Na pewno będziemy w ten sposób pracować do 5 grudnia. Po tym czasie zostaną podjęte kolejne decyzje w sprawie formy nauczania - poinformowała rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego, Jolanta Nowacka.

Uniwersytet Ekonomiczny to pierwsza uczelnia we Wrocławiu, która przeszła na całkowite nauczanie zdalne. Jak wygląda sytuacja na innych wrocławskich uczelniach? Na Uniwersytecie Wrocławskim od początku semestru zdalnie prowadzone są wykłady, natomiast zajęcia praktyczne odbywają się w trybie stacjonarnym.

- Zajęcia praktyczne, ćwiczenia laboratoria prowadzone są stacjonarnie. Na razie co do zasady przy tym pozostajemy. Wiąże się to z tym, że na Uniwersytecie Wrocławskim jest stosunkowo niedużo zakażeń, a ponad 80 proc. wykładowców jest zaszczepionych - powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego dr Katarzyna Uczkiewicz. - Dziekani wydziałów będą mieli dużą dowolność w zmianie trybu zajęć. Oni sami będą oceniać, czy przenieść zajęcia do internetu, albo z drugiej strony studenci proszą, aby niektóre wykłady odbywały się stacjonarnie - i wtedy to jest pozostawione do decyzji dziekanów.

Również na Politechnice Wrocławskiej wykłady odbywają się zdalnie, a ćwiczenia, seminaria, zajęcia laboratoryjne i projektowe - stacjonarnie. Ma to się jednak zmienić po 22 listopada. Wówczas - do 22 grudnia - również ćwiczenia, seminaria oraz w uzasadnionych przypadkach zajęcia laboratoryjne i projektowe będą mogły odbywać się w trybie zdalnym.

- Lektoraty, zajęcia sportowe i kształcenie w zakresie kursów humanistycznych, menadżerskich, społecznych będą bezwarunkowo od 22 listopada prowadzone zdalnie - powiedział PAP Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Sonda
Studia - wolisz zajęcia zdalne czy stacjonarne?
Gaudeamus igitur na wrocławskim rynku