Pierwszy kandydat na prezydenta Wrocławia. Może zagrozić Jackowi Sutrykowi?

i

Autor: Robert Suligowski Twitter Pierwszy kandydat na prezydenta Wrocławia. Może zagrozić Jackowi Sutrykowi?

wybory 2024

Pierwszy kandydat na prezydenta Wrocławia. Może zagrozić Jackowi Sutrykowi?

2023-01-16 12:40

Robert Suligowski z Zielonych pierwszym oficjalnym kandydatem na prezydenta Wrocławia w wyborach samorządowych w 2024 r. Czy będzie w stanie zagrozić prezydentowi Jackowi Sutrykowi?

Robert Suligowski kandydatem na prezydenta Wrocławia  

Robert Suligowski to prawnik i ekolog, przewodniczący Rady Osiedla Leśnica we Wrocławiu, jest także członkiem Rady Krajowej Partii Zieloni. Swój start w wyborach w przyszłym roku ogłosił podczas sobotniej (14 stycznia) konferencji prasowej.

Mówiąc o swojej wizji Wrocławia, Suligowski powiedział, że chce miasta „ekologicznego, demokratycznego i solidarnego”. - Wrocławia, w którym nie rządzi pogarda, pycha i kumoterstwo. Wrocławia otwartego dla wszystkich, niezależnie od przekonań, orientacji, płci, koloru skóry, pochodzenia czy wyznania. Miasta, w którym na karierę w urzędzie ma szansę każdy, niezależnie od swojej legitymacji partyjnej, znajomości prywatnych czy koligacji rodzinnych, a tylko przez wzgląd na swoje kompetencje – powiedział kandydat Zielonych.

Suligowski mówił też o staraniach o „ekologiczny Wrocław”. - Chcemy miasta, w którym przyroda stoi na pierwszym miejscu; miasta, które obejmuje ochroną tereny zielone czy starodrzew – dodał.

Kandydat Zielonych wskazywał też na samowystarczalność energetyczną Wrocławia. - Chcemy miasta, w którym dachy szkół, przedszkoli i budynków użyteczności publicznej są pokryte panelami fotowoltaicznymi; budynków, w których instaluje się pompy ciepła. Miasta, które stawia życie i zdrowie mieszkańców na pierwszym miejscu – natychmiast eliminując kopciuchy, smog – mówił Suligowski.

Posłanka KO Małgorzata Tracz (Zieloni) przekonywała, że „Zieloni są gwarantami walki o bardziej ekologiczną, demokratyczną i solidarną Polskę, Europę i samorządy”.

- Wrocławscy Zieloni tworzą ruch ludzi, którzy chcą zmienić nasze ukochane miasto w miejsce bardziej zielone, bardzie demokratyczne i solidarne. Chcemy zmienić Wrocław w miasto jego mieszkańców, w miasto równych szans, w miasto ogród i miasto zrównoważonego rozwoju - mówiła Tracz. Posłanka wskazywała, że Zieloni od lat walczą o „edukację, demokrację i prawa człowieka, o transport publiczny i instytucje kultury w mieście”.

Zieloni podkreślili, że obecnie są gotowi na samodzielny start w wyborach samorządowych. Wybory samorządowe odbędą się wiosną 2024 r. Czy Robert Suligowski będzie miał szanse na pokonanie Jacka Sutryka? Deklaracja o starcie w wyborach została przyjęta w mieście dość ciepło, nawet przez część politycznych oponentów, choć każdy zdaje sobie sprawę, że przed przedstawicielem Zielonych bardzo trudne zadanie. Zwłaszcza że do wyborów jeszcze sporo czasu, a na prezydenturę ochotę będzie miała znacznie większa liczba kandydatów.

Na kogo byś zagłosował, gdyby do II tury wyborów prezydenckich wiosną 2024 roku weszli Jacek Sutryk i Robert Suligowski?

Sonda
Na kogo byś zagłosował, gdyby w II turze wyborów prezydenckich byli Jacek Sutryk i Robert Suligowski?
Sonda
Jakie jest Twoje miesięczne wynagrodzenie?
Pretensje, wyzwiska i przejechana stopa. Wybuch agresji na drodze we Wrocławiu