Pierwszy śnieg we Wrocławiu. To nie wszystko. Takiego mrozu nikt się nie spodziewał!

i

Autor: pixabay.com/czytelnik Pierwszy śnieg we Wrocławiu. To nie wszystko. Takiego mrozu nikt się nie spodziewał!

Będzie bardzo zimno!

Pierwszy śnieg we Wrocławiu. To nie wszystko. Takiego mrozu nikt się nie spodziewał!

2022-11-18 10:12

Pierwszy śnieg we Wrocławiu za nami. Na razie to jednak tylko niewielkie prószenie. Nie znaczy to jednak, że zimowa pogoda nie da nam się we znaki. Nadchodzi bowiem potężny mróz. Sprawdźcie szczegóły.

Śnieg we Wrocławiu

W piątek, 18 listopada, we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku od rana panuje całkowite i duże zachmurzenie. Temperatura oscyluje wokół zera stopni. Rano odnotowano w niektórych rejonach Wrocławia, między innymi na Księżu Małym, pierwsze opady śniegu. Na razie bardzo niewielkie, bardziej było to prószenie, niż opady.

Nie oznacza to jednak, że zima odpuszcza. Wręcz przeciwnie. Cały czas można spodziewać się we Wrocławiu opadów śniegu, ale zbliża się coś gorszego. W nocy z piątku na sobotę (18/19 listopada) nad Polskę cały czas napływało będzie arktyczne powietrze z północnego wschodu, co spowoduje znaczne oziębienie.

Alert I stopnia przed oblodzeniem

W piątek na niemal całym obszarze Dolnego Śląska obowiązuje ostrzeżenie I stopnia dotycząca oblodzenia. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach słabego deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C - ostrzega IMGW.

Duży mróz w weekend

Ochłodzenie, o którym wspomnieliśmy powyżej, spowoduje znaczy spadek temperatury. W nocy z piątku na sobotę (18/19 listopada) we Wrocławiu można się spodziewać -5°C, a w sobotę rano, gdy będzie słonecznie, nawet -6°C.

W nocy z soboty na niedzielę (19/20 listopada) będzie nawet -8°C, a w niedzielę rano -9°C.

Kłęby dymu nad Wrocławiem. Pali się hala produkcyjna na ul. Bystrzyckiej.