Dodatkowe linie MPK Wrocław na Wszystkich Świętych. Jak dojechać na wrocławskie cmentarze?

i

Autor: MPK Wrocław Dodatkowe linie MPK Wrocław na Wszystkich Świętych. Jak dojechać na wrocławskie cmentarze?

Pierwszy zaprojektowany specjalnie dla Wrocławia tramwaj jest już gotowy [ZDJĘCIA]

2021-10-26 10:10

Pierwszy Moderus Gamma 2 - tramwaj zaprojektowany specjalnie dla Wrocławia – opuścił już mury fabryki w Poznaniu i przechodzi badania homologacyjne. Pierwsze z 46 pojazdów zamówionych przez MPK Wrocław mają trafić do stolicy Dolnego Śląska do końca 2021 r.

Zakłady Modertrans Poznań w Biskupicach opuścił już pierwszy Moderus Gamma 2 – tramwaj zaprojektowany specjalnie dla Wrocławia. Teraz czekają go obowiązkowe testy homologacyjne, które należy wykonać przed dopuszczeniem tramwaju do ruchu. Kolejne egzemplarze już powstają. Do końca roku do stolicy Dolnego Śląska trafi 6 takich pojazdów.

- To dopiero pierwszy z 46 pojazdów, które ma nam dostarczyć Modertrans - mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. - Ponadto jesteśmy w trakcie przetargu na 40 innych tramwajów. Nieustanie udoskonalamy nasz tabor. Niedawno ogłosiliśmy również przetarg na 11 autobusów elektrycznych.

Moderus Gamma LF 07 AC to nowoczesny i ekologiczny tramwaj zaprojektowany specjalnie dla MPK Wrocław. Pojazd ma 32 m długości i będzie mógł zabrać na swój pokład 230 pasażerów. Tramwaj wyposażony jest m.in. w skrętne wózki, co będzie miało wpływ na mniejsze zużycie torowiska.

- Tramwaje będą w 100% niskopodłogowe - podkreśla Krzysztof Balawejder. - Dzięki temu są przyjazne seniorom, osobom niepełnosprawnym oraz matkom z dziećmi, a na tym szczególnie nam zależało.

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?
Wrocławski Ogórek znowu będzie woził wrocławian