Pijana 26-latka zabrała na przejażdżkę autem młodszą siostrę i córkę

i

Autor: mat. policji

Pijana matka może trafić do więzienia

Pijana 26-latka zabrała na przejażdżkę autem młodszą siostrę i córkę! Może teraz trafić do więzienia

2022-09-26 10:58

Pijana 26-latka bez prawa jazdy wybrała się na przejażdżkę uszkodzonym samochodem. Jakby tego było mało, zabrała ze sobą 8-letnią siostrę oraz 7-letnią córkę. Za narażenie życia dzieci grozi jej teraz nawet 5 lat więzienia. O dalszym losie nieodpowiedzialnej matki zdecyduje sąd.

We wtorek (20 września) przed godz. 19 policjanci patrolujący drogi powiatu strzelińskiego zauważyli w miejscowości Gołostowice osobowego opla z niesprawnym oświetleniem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać prowadzącą auto kobietę do kontroli. Jak się okazało, za kierownicą opla siedziała 26-letnia mieszkanka powiatu strzelińskiego. Podczas rozmowy z kobietą policjanci nabrali podejrzeń, że może się ona znajdować pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy: 26-latka miała w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto, szybko wyszło na jaw, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Najbardziej przerażający jest jednak fakt, że pijana 26-latka nie podróżowała sama. Nieodpowiedzialna kobieta zabrała bowiem na przejażdżkę 8-letnią siostrę oraz 7-letnią córkę.

Policjanci wywlekli pijanego kierowcę z samochodu. Za 27-latkiem jechał policjant po służbie

- Śledczy badają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu - zapowiada asp. Łukasz Porębski z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i narażenie dzieci na utratę zdrowia lub życia 26-latce może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy pijany rodzic powinien mieć możliwość ponownej opieki nad dzieckiem?