Wszedł przez okno i dokonał kradzieży. Później złodziej zaskoczył policjantów

i

Autor: POLICJA JAWORSKA Wszedł przez okno i dokonał kradzieży. Później złodziej zaskoczył policjantów

Nietypowe zachowanie 18-latka

Wszedł przez okno i okradł restaurację. Gdy wytrzeźwiał, zaskoczył nawet policjantów

2022-09-23 17:36

Ten złodziej różni się od pozostałych. 18-latek najpierw wkradł się przez okno do jednej z restauracji w Jaworze (woj. dolnośląskie) i ukradł przedmioty warte ponad 1000 zł. Niedługo później 18-latek swoim zachowaniem zaskoczył nawet policjantów. Co się stało? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 17/18 września w jednej z restauracji w Jaworze. Pokrzywdzona powiadomiła miejscowych funkcjonariuszy o kradzieży pieniędzy, dwóch telefonów komórkowych oraz torby termicznej przeznaczonej do przewożenia posiłków. Starty wyceniono na kwotę ponad 1000 zł. Na miejsce niezwłocznie udała się grupa zdarzeniowa, której funkcjonariusze ustalili, że sprawca dostał się do wnętrza restauracji przez otwarte okno.

Kilkanaście godzin później, do dyżurnego jaworskiej komendy policji, nieoczekiwanie przyszedł sprawca kradzieży. Mężczyzna wyjaśnił, że w dniu zdarzenia wypił dużo alkoholu i nie zastanawiał się nad konsekwencjami swojego czynu. Gdy złodziej wytrzeźwiał, postanowił zgłosić się na policję i zwrócić skradzione przedmioty.

18-latek usłyszał już zarzut i będzie tłumaczył swoje postępowanie przed sądem. Warto przy tej okazji przypomnieć, że za kradzież mienia o wartości przekraczaj 500 zł w świetle prawa jest przestępstwem i grozi za jego popełnienie nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Pomyliła biegi i zepchnęła forda pod pociąg. Groza na przejeździe kolejowym pod Wrocławiem

Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku
Sonda
Czy zostałeś kiedyś okradziony?